США відмовили союзників від запланованого на лютий посилення санкцій проти росії

США відмовили союзників від запланованого на лютий посилення санкцій проти росії

Деякі країни вимагали знизити стелю цін на російську нафту в $60 за барель

США відмовили союзників від запланованого на лютий посилення санкцій проти росії
фото DR

США, які в грудні переконали Європу пом'якшити нафтові санкції проти росії перед їх набуттям чинності, зуміли відмовити ЄС і від запланованого на лютий посилення цих санкцій, оскільки Вашингтон побоюється різкого стрибка цін на нафту і нафтопродукти у разі масштабних перебоїв поставок з росії.

Джерело. Про це пише ВВС.

Деталі. Ідеться про так звану стелю цін на російську нафту. Країни «Великої сімки» та ЄС запровадили стелю цін у грудні одночасно з європейським ембарго на морські постачання нафти з росії. Стелю встановлено на рівні $60 за барель.

Оскільки російська нафта сорту Urals коштувала з того часу дешевше, застосовувати стелю не довелося. Деякі європейські країни, особливо Польща, Литва та Естонія, вимагали її знизити, оскільки $60 за барель – це надто щедрий подарунок для росії, зазначали вони.

Перший шанс зробити це мав бути вже в середині лютого, оскільки країни «Великої сімки» і ЄС домовилися переглядати стелю раз на два місяці і встановлювати її щонайменше на 5% нижче за поточну ринкову ціну.

Проте США вмовили союзників відкласти цей перегляд до середини березня, пишуть Reuters і Bloomberg.

Відстрочка дасть час оцінити наслідки ще одного європейського ембарго – на купівлю та перевезення російських нафтопродуктів. Воно набирає чинності 5 лютого.

На нафтопродукти, як і на нафту, буде введено стелю цін – її почнуть обговорювати наступного тижня.

Більше про це – в матеріалі “Країни міжнародної коаліції погодилися ввести дві граничні ціни на нафтопродукти з рф”.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло