У засновника криптобіржі FTX Бенкмана-Фріда можуть конфіскувати $700 млн

У засновника криптобіржі FTX Бенкмана-Фріда можуть конфіскувати $700 млн

Кошти в такому разі підуть на виплати ошуканим клієнтам

У засновника криптобіржі FTX Бенкмана-Фріда можуть конфіскувати $700 млн
фото DR

У засновника криптобіржі FTX, яка нещодавно зазнала краху, Сема Бенкмана-Фріда знайшли активи на $700 млн. Якщо його визнають винним у справі про шахрайство, майно буде конфісковано на виплати потерпілим.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. До пулу активів увійшли 55 млн акцій Robinhood Markets, якими володів Сем Бенкман-Фрід.

За підсумками закриття торгів 20 січня їх вартість оцінювалася в $526 млн. Ще більше $20 млн виявлено на рахунку холдингової компанії Emergent Fidelity Technologies, яка використовувалася для купівлі акцій. Розмір криптовкладів на рахунках FTX Digital Markets та трьох Binance-акаунтах перевищує $171 млн. У разі конфіскації кошти підуть на виплати ошуканим клієнтам.

Крах FTX почався зі статті Coindesk, яка вийшла 2 листопада і викликала втечу інвесторів.

У статті йшлося про те, що принаймі 40% активів трейдингової компанії Банкмана-Фріда Alameda Research – це низьколіквідна криптовалюта FTT, випущена його ж біржею FTX.

Інвестори відреагували на цю інформацію вкрай нервово, справедливо припустивши, що будь-який великий продаж FTT може обвалити всю конструкцію – що сталося через кілька днів.

Поки що Бенкман-Фрід перебуває під домашнім арештом у Каліфорнії. Він не визнав себе винним за жодним із восьми пунктів звинувачення, а заяву про банкрутство криптобіржі FTX тепер взагалі вважає помилкою.

Судовий розгляд призначено на 2 жовтня.

Бекграунд. Як повідомлялося, FTX проситиме суд дозволити продаж своїх «дочок», щоб відшкодувати гроші клієнтам збанкрутілої біржі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло