Резніков пообіцяв притягнути до відповідальності особу, що оприлюднила контракт закупівлі продуктів для ЗСУ

Резніков пообіцяв притягнути до відповідальності особу, що оприлюднила контракт закупівлі продуктів для ЗСУ

Документи щодо забезпечення армії харчуванням міністр пообіцяв особисто представити народним депутатам

Резніков пообіцяв притягнути до відповідальності особу, що оприлюднила контракт закупівлі продуктів для ЗСУ
Міністр оборони Олексій Резніков

Що сталося. Міністр оборони України Олексій Резніков відреагував на звинувачення в бік міністерства в корупційних закупівлях продуктів для харчування воїнів ЗСУ.

Джерело. Про це міністр повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

Деталі. Інформацію щодо забезпечення армії харчуванням із документами він пообіцяв особисто представити народним депутатам на сьогоднішньому засіданні профільного комітету за участі представників НАБУ, ДБР та СБУ.

«Лише в документі, оприлюдненому в ЗМІ, вказано аномальну ціну, яку сприйняли як 17 грн за штуку. На цьому збудували теорію змови. Насправді це – звичайна технічна помилка, яку зробив постачальник. Яйця – єдина категорія з каталогу, яка у додатку до угоди обраховується в штуках. Постачальник вказав ціну не за штуки, а за вагу яєць, коли переносив дані з однієї таблиці, де все було приведено до одиниці виміру на вагу, в іншу таблицю», – пояснив Резніков.

За словами міністра, публічне вкидання інформації про начебто завищені у 2–3 рази ціни почалося ще в середині минулого тижня: «тобто не після, а до Рамштайну, саме коли тривало уточнення домовленостей».

Як зазначив Резніков, той, хто передав один із контрактів та доповнення до них для оприлюднення, щонайменше скоїв посадовий злочин. Міністр пообіцяв встановити цю людину та притягнути до відповідальності

Резніков додав, що його відомство вже підготувало відповідні матеріали в СБУ. Зокрема, хочуть з’ясувати мотиви.

Резніков зазначив, що забезпечення воїнів якісним і безперебійним харчуванням в умовах бойових дій є одним із пріоритетів Міноборони. Він зазначив, що наразі Міноборони уклало контракти з 8 постачальниками на забезпечення послуги харчування.

«За кожним з постачальників, згідно з договором, закріплено певну кількість військових частин. У контрактах прописано норму: якщо якийсь з постачальників не здатен виконати зобов’язання, то інші «підхоплюють» військові частини згідно з визначеним алгоритмом. Постачання харчів скрізь буде гарантовано безперервним, щоб не сталося», – уточнив Резніков.

Бекграунд. Нагадаємо: у ЗМІ поширилися дані про те, що оборонне відомство закуповує продукти удвічі дорожче за ціни в магазинах. Міноборони назвало цю інформацію маніпуляцією та введенням в оману.

Компанія ТОВ «Актив компанії», яку звинувачують у завищенні цін на продукти харчування для забезпечення військовослужбовців ЗСУ, заявила, що інформація про це маніпулятивна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло