НКРЕКП затвердила Порядок здійснення процедури сертифікації оператора газосховищ

НКРЕКП затвердила Порядок здійснення процедури сертифікації оператора газосховищ

Він визначає перелік документів, даних та інформації, що надаються суб’єктом господарювання, який подає запит на сертифікацію, а також процедуру сертифікації

НКРЕКП затвердила Порядок здійснення процедури сертифікації оператора газосховищ

Що сталося. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), на своєму засіданні прийняла постанову «Про затвердження Порядку здійснення процедури сертифікації оператора газосховищ».

Джерело. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Деталі. «Порядок розроблений Регулятором з метою імплементації норм європейського законодавства, забезпечення сертифікації оператора газосховищ, приведення його діяльності до міжнародних стандартів та дотримання вимог щодо запобігання ризиків для безпеки постачання природного газу та на виконання вимог чинного законодавства України», – йдеться в повідомленні. 

Затверджений Порядок визначає перелік документів, даних та інформації, що надаються суб’єктом господарювання, який подає запит на сертифікацію, а також процедуру сертифікації. 

Сертифікація оператора газосховищ створить умови для росту та розвитку ринку природного газу, а також для максимального завантаження потужностей підземних сховищ газу; сприятиме додатковим фінансовим надходженням від послуг підземного зберігання газу та посиленню енергетичної стабільності в Україні та Європі. Крім цього, це слугуватиме подальшій інтеграції українського ринку природного газу із європейським.

Нагадаємо: у грудні НКРЕКП схвалила проєкт постанови. Документ було оприлюднено на вебсайті регулятора з метою одержання зауважень і пропозицій.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Україна готується до сертифікації «Укртрансгазу» як європейського оператора газосховищ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло