Рада може дозволити приватизацію землі для ВПО та громадян, які втратили житло через агресію рф – проєкт

Рада може дозволити приватизацію землі для ВПО та громадян, які втратили житло через агресію рф – проєкт

Таке саме право можуть отримати військові

Рада може дозволити приватизацію землі для ВПО та громадян, які втратили житло через агресію рф – проєкт

Що сталося. У Верховній Раді України зареєстрували проєкт закону щодо змін до Земельного кодексу в частині відновлення прав деяких категорій громадян на приватизацію земельних ділянок під час воєнного стану. 

Джерело. Картка законопроєкту №8366-1опублікована на сайті парламенту. 

Деталі. «Серед пошкоджених об'єктів нерухомості переважають житлові приміщення – понад 142 тисячі. 54 тис. – зі ступенем руйнування до 50%, 88 тис. – 50-100%. У свою чергу, за підрахунками Міжнародної організації міграції, внутрішньо переміщеними особами є понад 6,5 млн осіб», – йдеться в пояснювальній записці.

Автор документу депутат Георгій Мазурашу (партія «Слуга Народу») зазначає, що ситуація із забезпеченням житлом тих громадян, які вимушено покинули свої домівки або взагалі їх втратили, складна. Тому для цих категорій населення пропонується відновити заблоковане на час війни право на приватизацію земельних ділянок для подальшого будівництва житла.

Також нардеп пропонує дозволити військовим приватизацію землі як «прояв поваги та підтримки з боку держави». Крім цього, на думку Мазурашу – це буде мотивувати громадян стати на захист України. 

Нагадаємо: під час дії воєнного стану безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, депутати схвалили законопроєкт щодо списання кредитів на житло та автівки, які було пошкоджено або зруйновано під час війни. Згодом документ був підписаний Президентом. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло