Кредити на знищене війною майно можна буде списати – рішення Ради

Кредити на знищене війною майно можна буде списати – рішення Ради

Відповідний законопроєкт схвалили у другому читанні

Кредити на знищене війною майно можна буде списати – рішення Ради

Що сталося. Депутати Верховної Ради підтримали у другому читанні законопроєкт №7441-1 щодо списання кредитів на житло та автівок, які було пошкоджено або зруйновано під час війни.

Джерело. Про це повідомив народний депутат, член профільного комітету Ярослав Железняк у телеграмі.

Деталі. Виплати за кредитами припиняються для фізичних осіб-позичальників, чиє майно опинилося на тимчасово окупованій території / території активних бойових дій або було пошкоджене / знищене. Для цього портрібно надати кредитору підтверджувальні документи.

Станом на 23 лютого 2022 року таке житло повинно бути єдиним місцем проживання сім’ї позичальника. Ще однією умовою для списання боргу за кредитом є відсутність станом на 23 лютого простроченої заборгованості за кредитним договором. 

Такі правила застосовуються й у частині списання кредитів на автівки – станом на 23 лютого 2022 року авто має бути єдиним у сім’ї позичальника. Натомість допускається наявність заборгованості, але вона може бути простроченою не більше ніж на 7 днів. 

Подати заяву на списання кредиту можна під час дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Фінкомітет ВР розширив перелік тих, хто може розраховувати на списання кредитів на знищене внаслідок війни майно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло