Bloomberg: Завдяки валютним резервам росія зможе вести війну в Україні до трьох років

Bloomberg: Завдяки валютним резервам росія зможе вести війну в Україні до трьох років

Вартість нафти вище за $60 за барель дозволить москві навіть наростити валютні резерви

Bloomberg: Завдяки валютним резервам росія зможе вести війну в Україні до трьох років
фото Reuters

Росія зможе продовжувати війну близько трьох років, якщо не станеться драматичного скорочення нафтових доходів Кремля. Такого висновку дійшли аналітики одного з найбільших інвестбанків світу – Citi, проаналізувавши поточний рівень доходів і витрат та змоделювавши різні сценарії розвитку санкційного тиску.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Економісти відштовхувалися від обсягів російських резервів, які москва може направити на погашення дефіциту бюджету.

Видання зазначає, що у росії залишився значний запас міцності, багато в чому завдяки залишкам російських резервів, номінованих у китайських юанях. Ця частина не потрапила під західні санкції і, як і раніше, доступна для російської влади.

Нещодавно Мінфін та ЦБ рф оголосили про готовність продавати юані з резервів, у тому числі для того, щоб гасити дефіцит бюджету, спричинений обвалом нафтогазових доходів.

Аналітики Bloomberg прогнозують, що збереження поточного статус-кво, тобто продажу російської нафти за ціною близько $50 за барель, дозволить російській владі відносно безболісно для країни продовжувати військові дії протягом трьох років, покриваючи дефіцит бюджету з наявних джерел. Citibank дає трохи жорсткіший прогноз – 2,5 роки щодо безболісного життя для російського бюджету і, відповідно, держави.

При цьому юанів у росії не так багато – приблизно на $45 млрд, а отже, можливості використання резервів дуже обмежені.

Аналітики Bloomberg вважають, що юаневі резерви можуть закінчитися в 2023 році тільки в тому випадку, якщо середня вартість російської нафти опуститься до рівня $25 за барель або нижче.

Прогноз Citibank жорсткіший, аналітики банку вважають, що юані закінчаться в 2023 році за середньорічної ціни $35 за барель. При цьому обидва пули експертів згодні, що знаходження вартості нафти в діапазоні від $35 до $50 за барель дозволить російській владі не скорочувати витрати і досить безболісно пройти рік. Вартість нафти вище за $60 за барель дозволить москві навіть наростити валютні резерви, зазначає агентство.

При цьому видання визнає, що їхній прогноз не враховує інших можливостей російської влади фінансувати дефіцит бюджету. Йдеться про нові податки на російський бізнес, включаючи разові виплати на користь бюджету, а також можливості Мінфіну рф позичати гроші на внутрішньому ринку.

Бюджет на 2023 рік зверстаний виходячи із середньорічної ціни на нафту на рівні $70 за барель. Bloomberg зазначає, що настільки сильно від нафтових доходів російський бюджет не залежав близько 10 років.

За оцінками видання, щоб вийти «в нуль», у 2022 році середньорічна ціна нафти мала бути на рівні $104 за барель, а в 2023 році – на рівні $90 за барель. Поточна вартість російської нафти на зарубіжних ринках становить $47.

Бекграунд. Як повідомлялося, бельгійський військовий назвав Бельгію одним із спонсорів вторгнення росії в Україну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло