Бельгійський військовий назвав Бельгію одним із спонсорів вторгнення росії в Україну

Бельгійський військовий назвав Бельгію одним із спонсорів вторгнення росії в Україну

Країна різко збільшила виплати росії за імпортовані енергоносії — нафту й газ

Бельгійський військовий назвав Бельгію одним із спонсорів вторгнення росії в Україну
фото DR

Полковник бельгійської армії у відставці Роджер Хаузен вважає, що його країна є одним із головних спонсорів війни росії в Україні. Допомога, яку Бельгія надає Україні, є значно меншою, ніж допомога її союзників, тоді як імпорт із росії різко зріс.

Джерело. Про це він сказав в інтерв'ю телеканалу VRT, пише Польське радіо.

Деталі. «На кінець грудня військова, фінансова та гуманітарна підтримка України Бельгією становила близько 0,045% ВВП. Країни з подібною за обсягом економікою, як-от Нідерланди, Швеція, Данія, роблять вдесятеро більше для України. Уряд каже, що робить усе, щоб Україна виграла війну, що Україна бореться за нашу свободу й наші демократичні цінності, але, дивлячись на кількість і якість техніки, яку ми надсилаємо, можна зробити лише один висновок: допомога виглядає недостатньою», – оцінив колишній військовий, який зараз є публіцистом і часто з'являється в бельгійських ЗМІ, коментуючи військові та оборонні питання.

Хаузен зазначив, що внаслідок зростання цін вартість торгівлі Бельгії з росією різко зросла з початку вторгнення в лютому минулого року.

«У період з кінця лютого до кінця вересня вартість товарів та послуг, імпортованих Бельгією з росії, зросла на 130% проти аналогічного періоду минулого року. Це здебільшого результат подорожчання енергоносіїв, газу та нафти», – зазначив він.

«З січня до кінця вересня Бельгія імпортувала на 3 млрд євро більше, ніж за той самий період 2021 року. Я роблю висновок, що, враховуючи розмір нашої економіки, ми є одним із головних спонсорів російської війни. Це різкий аналіз, але цифри говорять самі за себе», – підсумував Хаузен.

Бекграунд. У листопаді повідомлялося, що Бельгія відправить в Україну партію вантажівок Volvo Fassi N10 та кілька одиниць важких мінометів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло