У США видали ліцензію на перший ядерний реактор нового типу — малий модульний

У США видали ліцензію на перший ядерний реактор нового типу — малий модульний

Перший у світі малий модульний реактор NuScale Power може почати працювати в Польщі

У США видали ліцензію на перший ядерний реактор нового типу — малий модульний
фото NuScale Power

Комісія з ядерного регулювання США (NRC) випустила фінальний пакет нормативних документів, необхідних для ліцензування будівництва та експлуатації малого модульного реактора (SMR) компанії NuScale Power. Це сьомий проект реактора в історії ядерної енергетики США та перший малий модульний, схвалений регулятором для використання в країні. Але найперший у світі реактор NuScale може з'явитися у Польщі.

Джерело. Про це пише World Nuclear News

Деталі. Рішення набирає чинності з 21 лютого.

Ліцензування проекту означає, що будь-яке комунальне підприємство у США, яке забажає побудувати атомну електростанцію за проектом NuScale, може отримати комбіновану ліцензію на будівництво та експлуатацію цього об'єкта. Від замовника потрібно лише ліцензувати обраний для цього майданчик.

У США першу АЕС за проектом NuScale із шести модулів збирається будувати компанія Utah Associated Municipal Power Systems (UAMPS).

АЕС як демонстраційна установка буде побудована на майданчику в Національній лабораторії Айдахо. UAMPS планує подати заявку на отримання комбінованої ліцензії в NRC у першому кварталі 2024 року, перший модуль станції буде введено в експлуатацію до 2029 року, а повна експлуатація станції стартує у 2030 році (на два-три роки пізніше за раніше озвучені плани).

Однак перший у світі малий модульний реактор NuScale Power може почати працювати поза США. Раніше компанія уклала угоди про розгортання установок SMR у таких країнах, як Україна, Польща, Румунія, Чехія та Йорданія.

Більше того, з польським постачальником міді та срібла KGHM Polska Miedź SA укладено остаточну угоду, яка передбачає запуск реактора в Польщі вже у 2029 році.

Реактор NuScale Voygr використовує ті самі принципи роботи, як і великі реактори. У ньому звичайна система з паливних зборок, вода під тиском та газові турбіни (генератори).

Новим буде те, що реактор та більшість контурів виготовляються на заводі майже у закінченому вигляді. Це значно прискорює завершення проектів та робить їх менш дорогими. Є побоювання, що подібний підхід до 35 разів збільшить обсяг ядерних відходів, але це компенсуватиме генерація все більших обсягів чистої електроенергії, до якої тимчасово прирівняли атомну енергетику.

Бекграунд. Як повідомлялося, Болгарія відмовиться від російського ядерного палива і натомість купуватиме американське.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло