Зеленський підписав закон про посилення відповідальності за непокору військових

Зеленський підписав закон про посилення відповідальності за непокору військових

Очікується, що законодавчі зміни підвищать стан військової дисципліни

This material is also available in English
Зеленський підписав закон про посилення відповідальності за непокору військових
Фото: Генштаб ЗСУ

Що сталося. Президент Володимир Зеленський підписав зміни до законодавства про посилення відповідальності військовослужбовців, схвалені Верховною Радою.

Джерело. Про це йдеться на сайті парламенту в картці відповідного законопроєкту № 8271.

Деталі. Зазначається, що 24 січня документ повернули до Верховної Ради за підписом Президента.

У законі йдеться про збільшення строку ув'язнення за відповідні порушення закону з 3-7 років до 5-8 років, проведення оглядів військовослужбовців на стан алкогольного або наркотичного сп'яніння тощо.

Очікується, що законодавчі зміни підвищать стан військової дисципліни та нададуть повноважень Військовій службі правопорядку у ЗСУ здійснювати протидію незаконному обігу наркотичних засобів та алкоголізму у військових частинах. 

Бекграунд. Нагадаємо, що Верховна Рада на засіданні 13 грудня 270 голосами підтримала законопроєкт №8271 про посилення відповідальності за воєнні злочини, а також його невідкладне підписання та направлення Президенту України.

Раніше головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний закликав Володимира Зеленського підписати закон №8271 про посилення відповідальності за дезертирство та непокору військовослужбовців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло