Мінекономіки: роботодавець поверне державі гроші за працевлаштування ВПО в разі його дострокового звільнення

Мінекономіки: роботодавець поверне державі гроші за працевлаштування ВПО в разі його дострокового звільнення

За новими правилами, компенсацію в розмірі не більше двох мінімальних зарплат можна отримати за умови збереження гарантій зайнятості безробітних переселенців протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у два рази

Мінекономіки: роботодавець поверне державі гроші за працевлаштування ВПО в разі його дострокового звільнення

Що сталося. Уряд вдосконалив програму виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Відповідне рішення ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів України 24 січня.

Джерело. Про це йдеться на сайті Мінекономіки.

Деталі. За словами міністра економіки Юлії Свириденко, 2023 року фінансування програм для працевлаштування внутрішніх переселенців збільшили в 1,5 раза. «Ми маємо сім мільйонів внутрішньо переміщених осіб, для яких питання пошуку нового робочого місця є надзвичайно актуальним. Тому програма стимулювання працевлаштування ВПО для Уряду залишається однією з пріоритетних у 2023 році», – пояснила посадовиця. 

За новими правилами компенсацію витрат на оплату праці ВПО (не більше двох розмірів мінімальної заробітної плати) роботодавець отримає за умови збереження гарантій зайнятості такої особи протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у два рази.

Також роботодавець має право на відшкодування витрат на перепідготовку та підвищення кваліфікації осіб з числа безробітних ВПО, яких працевлаштовано строком не менше ніж на 12 календарних місяців. Розмір компенсації визначається Кабінетом Міністрів України в межах вартості навчання з перепідготовки та підвищення кваліфікації.

У разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості, сума виплачених коштів повертається в повному обсязі. Єдине виключення із цього – коли на його робоче місце роботодавцем працевлаштовано іншого зареєстрованого безробітного за направленням територіального центру зайнятості до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Кабмін продовжив дію програми виплат компенсації роботодавцям за працевлаштування ВПО на 2023 рік

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло