Нідерланди готові відправити в Україну танки Leopard 2, хоча їх немає у них у власності
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Нідерланди готові відправити в Україну танки Leopard 2, хоча їх немає у них у власності

Країна має намір спеціально викупити орендовані танки для надання Україні

Нідерланди готові відправити в Україну танки Leopard 2, хоча їх немає у них у власності
фото DR

Що сталося. Хоча наразі Нідерланди не володіють танками Leopard 2 німецького виробництва, у середу влада країни заявила, що готова придбати танки, які зараз перебувають в оренді, щоб відправити їх в Україну.

Джерело. Про це пише CNN.

Деталі. «Якщо це допоможе Нідерландам також взяти участь, тоді ми готові це зробити», – сказав прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

Відповідно до Реєстру звичайних озброєнь ООН, Нідерланди не володіють жодним бойовим танком, оскільки продали всі свої бойові танки Leopard 2 Німеччині у 2018 і 2021 роках.

Але Нідерланди орендують у Німеччини 18 бойових танків Leopard 2A6. Рютте припустив, що Нідерланди можуть придбати ці танки безпосередньо, а потім відправити їх в Україну.

«Ці розмови тривають, – сказав Рютте. – Також може бути так, що люди скажуть: ну, нам більше підходить, якщо ви використаєте ці танки в інший спосіб. Отже, ця розмова відбувається».

Він сказав, що хоча рішення все ще потрібно ухвалити, «ми сказали німцям, що готові серйозно його розглянути».

Бекграунд. Як стало відомо, канцлер Німеччини Олаф Шольц погодився надати Україні танки Leopard. Також повідомлялося про офіційний дозвіл німецької влади, який вона дала іншим країнам на реекспорт німецьких «Леопардів» в Україну.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло