Норвегія надала притулок колишньому бойовику ПВК «Вагнер» і відмовилася від його депортації в рф

Норвегія надала притулок колишньому бойовику ПВК «Вагнер» і відмовилася від його депортації в рф

Медведєв розповів про страти українців і має намір свідчити проти власника ПВК «Вагнер» Пригожина

Норвегія надала притулок колишньому бойовику ПВК «Вагнер» і відмовилася від його депортації в рф
Андрєй Медведєв
Фото: VK

Колишній командир російської ПВК «Вагнер» Андрєй Медведєв, який втік до Норвегії в пошуках притулку після самовільного перетину кордону країни, буде звільнений з-під варти і «підлягає обов’язку залишатися в певному місці», – повідомляє Національна поліція Норвегії.

Джерело. Про це пише CNN.

Деталі. Раніше в січні Андрєй Медведєв повідомив керівнику російської правозахисної групи Gulagu.net Владіміру Осєчкіну, що він боїться за своє життя після того, як відмовився продовжити свою службу в ПВК “Вагнер”.

«Сьогодні імміграційна служба Національної поліції звільнить Медведєва з поліцейського слідчого ізолятора за умов обов'язкового перебування у визначеному місці», – повідомили в імміграційній службі Національної поліції країни.

«Це рішення пов'язане з тим, що умови для його утримання під вартою відповідно до статті 106 Закону про імміграцію більше не існують», – додали вони.

«Кожен, хто шукає захисту в Норвегії, має право десь залишитися. Норвезьке управління імміграції несе відповідальність за те, щоб шукачі притулку в Норвегії мали де зупинитися. Відповідальність за оцінку безпеки осіб покладається на поліцію відповідного району», – сказав він.

Раніше глава Gulagu.net Осєчкін заявив, що Медведєв подзвонив йому з ізолятора після того, як влада заарештувала його в неділю, і сказав, що він звертається до прем’єр-міністра Норвегії та журналістів з проханням про захист і щоб запобігти можливій депортації.

Спочатку йшла мова про депортацію вагнерівця назад в росію, але після втручання правозахисних організацій влада Норвегії відмовилася від цієї думки.

В одному з інтерв'ю Медведєв розповів про вбивства найманцями ПВК «Вагнера» полонених українців. За його твердженням, військовополонені цікавлять ПВК лише як джерела інформації, а після допитів їх стратять.
За словами Медведєва, у ПВК є спеціальний загін, який займається стратами як найманців, що провинилися, так і українців. Зокрема, йому відомо про розстріл чотирьох українських військовослужбовців, які добровільно здалися в полон під Бахмутом. За його твердженням, усіх чотирьох після допиту застрелили біля селища Клинове в Донецькій області.
У Норвегії Медведєв має намір дати свідчення проти глави ПВК «Вагнер» Євгенія Пригожина.
«Вперше з рф до Європи за весь час з початку війни проти України втік колишній командир одного з підрозділів по суті терористичної організації «Вагнер», який погодився давати свідчення та викрити олігарха й терориста Євгенія Пригожина, причетного до вбивств тисяч українців та росіян», – написав Осєчкін.

Бекграунд. Як стало відомо, росія вербує в ПВК “Вагнер” ув’язнених громадян України, яких було примусово вивезено до російських місць позбавлення волі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло