Міжнародні організації більше не купуватимуть ліків для України

Міжнародні організації більше не купуватимуть ліків для України

Водночас вони і надалі закуповуватимуть медичні товари для забезпечення потреб громадського здоров’я, зокрема - антиретровірусну терапію, замісну підтримуючу терапію, медикаменти для лікування туберкульозу, тест-системи для діагностики ВІЛ та туберкульозу

This material is also available in English
Міжнародні організації більше не купуватимуть ліків для України

Що сталося. Міжнародні організації більше не здійснюватимуть закупівлю ліків та медвиробів для України. Відтепер ці функції переходять до ДП «Медичні закупівлі України». 

Джерело. Про це йдеться на сайті Медичних закупівель.

Деталі. Водночас, Україна ще чекає на поставки вакцин, медичних товарів для трансплантації, лікування бульозного епідермолізу придбаних міжнародними закупівельниками раніше. 

«З 2015 року, в рамках реформи системи охорони здоров’я, централізовані закупівлі медичних товарів були передані міжнародним закупівельним організаціям. Це було тимчасове рішення поки Україна не створить національну агенцію, спроможну побороти широко розповсюджену корупцію, що панувала в державних медичних закупівлях», – говорить виконувач обов’язків гендиректора МЗУ Едем Адаманов. 

Раніше, у 2014-му Україна провалила закупівлю життєво необхідних препаратів. Саме тому – звернулися до міжнародних організацій ЮНІСЕФ, ПРООН та Crown Agents. До слова, міжнародними організаціями для закупівлі ліків користуються у Великій Британії і деяких штатах США.

У 2018 році було створено держпідприємтво «Медичні закупівлі України», яке за два роки здійснило перші закупівлі. За словами Адаманова, за цей час вдалося заощадити більше 5 млрд грн. 

Варто зазначити, що медичні товари для забезпечення потреб громадського здоров’я будуть закуповуватись міжнародними партнерами, йдеться про антиретровірусну терапію, замісну підтримуючу терапію, медикаменти для лікування туберкульозу, тест-системи для діагностики ВІЛ та туберкульозу. 

Нагадаємо, у квітні 2022 року Верховна Рада продовжила на рік закупівлі міжнародними організаціями ліків для України. Норма діє до 30 квітня 2023 року. 

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Україна отримала від партнерів 10,5 тис. тонн медичної гумдопомоги від початку дії воєнного стану. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло