«Ростех» в обхід санкцій купує західні компоненти для війни проти України - ЗМІ

«Ростех» в обхід санкцій купує західні компоненти для війни проти України - ЗМІ

Для цього використовується мережа посередників

«Ростех» в обхід санкцій купує західні компоненти для війни проти України - ЗМІ
Орлан-10
фото DR

Російська держкорпорація «Ростех» продовжує закуповувати електронні комплектуючі в країнах НАТО для виробництва зброї, незважаючи на санкції.

Джерело. Про це пишуть «Важные истории», на які посилається The Moscow Times.

Деталі. «Дочка» компанії, концерн «Радиоэлектронные технологии» (КРЕТ), через посередників купує компоненти для виробництва засобів радіоелектронної боротьби. Потім ці бомби використовуються у боях в Україні.

Західні електронні комплектуючі потрібні для виробництва комплексу радіоелектронної протидії «Хибины». Їх називають російською «чудо-зброєю» та використовують для захисту російських літаків від систем ППО, зокрема українських.

Ці комплекси виробляє КРЕТ. Проте «дочка» «Ростеху» потрапила під санкції ще в 2014 році, тож купувати деталі безпосередньо вона не може. Для цього компанія використовує мережу посередників.

Вивчивши фінансові та митні документи компанії, видання пише, що КРЕТ використовує три ланцюжки компаній-посередників. Одна з таких компаній – формально приватна «Тесткомплект». Її засновником «майже напевно» є дружина одного з менеджерів КРЕТу Спартака Хайдарова, пише видання. Ця компанія купує необхідні комплектуючі у фірм-прокладок із Гонконгу та Китаю, власниками яких є афілійовані бізнесмени.

На полі бою в Україні знайшли 450 видів неросійських електронних компонентів, причому 317 з них було виготовлено американськими компаніями, писали експерти Королівського інституту оборонних досліджень (RUSI). Вони вивчили 27 типів російської зброї, які вдалося знайти у зоні бойових дій.

Раніше «Важные истории» вже писали про схему обходу «Ростехом» західних санкцій у спільному розслідуванні з Reuters та RUSI. За аналогічною схемою «дочки» держкорпорації закуповували комплектуючі для безпілотників «Орлан».

Незважаючи на санкції, не припинився і потік до Росії західних мікросхем, писав також Reuter у спільному розслідуванні RUSI. Його забезпечують невеликі компанії із «дружніх країн». Всього з квітня по листопад імпорт мікросхем у росію склав $2,6 млрд, причому на товари, вироблені західними брендами на зразок Intel та AMD, припало як мінімум $777 млн із цієї суми.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло