Україна може бойкотувати Олімпіаду в разі допуску на неї атлетів із росії та білорусі – Гутцайт
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Україна може бойкотувати Олімпіаду в разі допуску на неї атлетів із росії та білорусі – Гутцайт

Триває робота щодо подальших можливих кроків для продовження санкцій і недопуску росіян і білорусів до міжнародних змагань

Україна може бойкотувати Олімпіаду в разі допуску на неї атлетів із росії та білорусі – Гутцайт
Фото: Міністерство молоді та спорту України

Що сталося. Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт не виключає можливості, що Україна буде бойкотувати й відмовиться від участі в Олімпіаді в разі допуску на неї атлетів із росії та білорусі.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба міністерства у фейсбуці.

Деталі. Гутцайт прокоментував заяву Міжнародного олімпійського комітету (МОК) за підсумками засідання виконкому 25 січня 2023 року:

«Недопустимою така ситуація є і для нашої держави. Ми зверталися і будемо звертатися до всіх міжнародних організацій, які можуть вплинути на ситуацію та до думки яких можуть дослухатися члени МОК. Наша позиція незмінна: допоки в Україні триває війна, російських і білоруських спортсменів не повинно бути на міжнародних змаганнях!»

Міністр зазначив, що в межах подальших консультацій, організованих МОК, питання допуску росіян і білорусів порушувалося більшістю НОКів. Україна та деякі держави-партнери, які брали слово, виступили проти цього до завершення агресії рф.

Гутцайт наголосив, що для всієї української спортивної спільноти це принципове питання, яке підтримує і президент України, і все суспільство.

За його словами, частина міжнародних федерацій обурилася намаганням МОК просувати повернення росіян і білорусів. Їхні лідери ігнорували запрошення на Олімпійський саміт і заявили про свою позицію на відповідних консультаціях МОК.

Міністр додав, що триває робота щодо подальших можливих кроків та першочергових заходів для продовження санкцій і недопуску росіян та білорусів до міжнародних змагань.

«Якщо ж нас не почують, я не виключаю можливості, що ми будемо бойкотувати й відмовимося від участі в Олімпіаді», – наголосив Гутцайт.

Бекграунд. Раніше МОК заявив, що російські та білоруські спортсмени можуть брати участь в азійських змаганнях.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло