Збита під Києвом ракета мала муляж ядерної бойової частини – Defense Express

Збита під Києвом ракета мала муляж ядерної бойової частини – Defense Express

Ворог уже як мінімум вчетверте застосовує такий вид крилатої ракети для відволікання сил ППО

This material is also available in English
Збита під Києвом ракета мала муляж ядерної бойової частини – Defense Express
Х-55
Фото: defence-ua.com

Що сталося. Окупанти знову запустили ракету Х-55 з імітатором ядерної, так званої спеціальної бойової частини.

Джерело. Про це повідомляє Defense Express.

Деталі. За даними видання, таку ракету було знищено на підльоті до Києва з південно-східного напрямку. Її уламки знайдені в районі Борисполя.

Зазначається, що ворог використовує такий вид крилатих ракет для відволікання на себе сил ППО, як повідомили в Міноборони України.

«Також декілька джерел повідомляють, що рашисти почали маскувати свої ракети Х-101 – зачищати болгаркою серійні номери на корпусі ракети для того, щоб неможливо було ідентифікувати приблизну дату виготовлення. Річ у тому, що серійний номер містить інформацію щодо року, кварталу, партії та порядкового номера ракети в партії», – йдеться в повідомленні.

У виданні пояснили, що це дозволяло оцінити темпи та порядок використання ракет. Водночас уже й так відомо, що росіяни почали застосовувати Х-101 вироблені в останніх кварталах 2022 року.

«Але це може завадити лише швидкій ідентифікації уламків, бо всі внутрішні вузли та агрегати ракети також мають свої серійні номери, а знищити їх без повного перебирання ракети в заводських умовах доволі складно», – зауважили в повідомленні.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що на збитій 17 листопада над Києвом російській ракеті було встановлено макет ядерної боєголовки. Міноборони України підтвердило цю інформацію під час брифінгу для ЗМІ 1 грудня.

Ще одну Х-55 з імітатором було знищено у Хмельницькій та Львівській областях на дальностях 40 та 80 км від кордону країн-членів НАТО. Тобто це вже як мінімум четвертий випадок.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло