Суд розгляне справу про штучне заниження ціни газового родовища для компанії Новинського

Суд розгляне справу про штучне заниження ціни газового родовища для компанії Новинського

Дії обвинувачуваних призвели до збитків держави на 197 млн грн

Суд розгляне справу про штучне заниження ціни газового родовища для компанії Новинського
Фото: flickr.com

Що сталося. НАБУ та САП скерували до Вищого антикорупційного суду справу про штучне заниження вартості на права користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища. Можливість користуватися з родовища отримало ТОВ «Аркона Газ-Енергія», яка належить компанії Regal Petroleum, кінцевим бенефіціаром якої є Вадим Новинський. 

Джерело. Про це повідомляє НАБУ.

Деталі. Згідно з повідомленням, дії двох представників Українського державного геологорозвідувального інституту (УкрДГІ), трьох – ТОВ «НВФ «Проект-Нафтогаз» та ексдиректора ТОВ «Аркона Газ-Енергія» призвели до збитків держави на 196,8 млн грн.

Серед обвинувачених:

  • колишній заступник директора з виробництва, економіки та загальних питань Українського державного геологорозвідувального інституту (УкрДГРІ);
  • колишня завідувачка сектору геолого-економічної оцінки ресурсної бази нафти та газу відділу геолого-економічної оцінки УкрДГРІ;
  • експерт Державної комісії України по запасах корисних копалин (ДКЗ) та директор ТОВ «НВФ «Проект-Нафтогаз»;
  • ексдиректор ТОВ «Аркона Газ-Енергія»;
  • провідний інженер ТОВ «НВФ «Проект-Нафтогаз» (також є експертом Державної комісії України по запасах корисних копалин);
  • головний інженер ТОВ «НВФ «Проект-Нафтогаз».

Як з’ясувало слідство, впродовж 2016–2017 років «Аркона Газ-Енергія» неодноразово і безрезультатно зверталося до Держслужби геології та надр за отриманням спецдозволу на Свистунківсько-Червонолуцьке родовище без проведення аукціону. Однак згодом склад власників компанії змінився, і державні та місцеві органи влади переглянули своє ставлення до звернень компанії.

У квітні 2017 року Полтавська обласна рада, після декількох попередніх відмов, погодила Держгеонадра надання спеціального дозволу на геологічне вивчення родовища ТОВ «Аркона Газ-Енергія» без проведення аукціону. Після цього учасники корупційної схеми розподілили ролі та розробили план із заниження суми збору за видання зазначеного спецдозволу.

«Для цього вони використали неіснуючі показники проєктного видобутку газу та конденсату, капітальних вкладень та експлуатаційних витрат. У результаті встановили первісну ціну продажу спеціального дозволу в 3,8 млн грн. При цьому первісна вартість продажу спецдозволу має становити 200,6 млн грн», – зазначили в НАБУ.

Бекграунд. У липні 2020 року НАБУ та САП повідомили шістьом особам про підозру в організації цієї схеми. У вересні 2021 року слідство завершили. Слідство встановлює й інших осіб, причетних до вчинення злочину, розслідування в цій частині виділено в окреме кримінальне провадження.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло