Іспанець, який розсилав бомби поштою, хотів припинити підтримку Іспанією України – суддя

Іспанець, який розсилав бомби поштою, хотів припинити підтримку Іспанією України – суддя

Чоловік перебуває під слідством за звинуваченням у тероризмі

Іспанець, який розсилав бомби поштою, хотів припинити підтримку Іспанією України – суддя
фото El Pais

Заарештований в Іспанії підозрюваний, який відправляв в посольства листи з вибухівкою, намагався в такий спосіб припинити підтримку іспанською владою України.

Джерело. Про це розповів слідчий суддя, на якого посилається Sky News.

Деталі. Суд в Іспанії розпорядився взяти під варту іспанця, підозрюваного у відправленні листів із бомбами наприкінці минулого року прем'єр-міністру Іспанії та посольствам США та України в Мадриді. У п'ятницю суддя заявив, що метою цієї людини було порушити суспільний спокій, щоб чинити тиск на Іспанію, щоб вона припинила підтримку України.

Дії підозрюваного були спрямовані на те, щоб «підтримати людей, пов'язаних із росією, для придушення інтересів Іспанії та США за їхню підтримку України проти російської окупації», – йдеться в ухвалі суду.
Ці бомби також мали переконати Іспанію «відмовитися від підтримки, наданої Україні проти російської агресії», – написав слідчий суддя Хосе Луїс Калама в ухвалі.
Підозрюваний, заарештований у середу у своєму будинку на півночі Іспанії, – 74-річний Помпейо Гонсалес Паскуаль. Він використовував російські програми для обміну миттєвими повідомленнями, як-от «ВКонтакте», та швейцарську зашифровану наскрізну систему електронної пошти, і вважається, що існує ризик його втечі в росію, додав суддя в ухвалі.
Суддя написав, що підозрюваний консультувався з російськими сайтами новин, як-от Russia Today і Sputnik, а також з іншими сайтами, присвяченими зброї і хімікатам.
У заяві міністерства внутрішніх справ Іспанії минулої середи йдеться, що, хоча «передбачається, що підозрюваний виготовив і відправив вибухові пристрої самостійно, поліція не виключає участі чи впливу інших людей у цих подіях».
Офіційні особи США вважають, що співробітники російської розвідки направили російську групу прихильників переваги білої раси для проведення кампанії з розсилки листів, яка потрясла Іспанію наприкінці минулого року.

Бекграунд. Нагадаємо: напередодні стало відомо, що іспанська поліція заарештувала підозрюваного в розсилці саморобних бомб поштою – ним виявився 74-річний пенсіонер, «активний у соцмережах».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло