Прибуток російських банків у 2022-му впав у 12 разів порівняно з минулим роком
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Прибуток російських банків у 2022-му впав у 12 разів порівняно з минулим роком

Показник виявився найнижчим за сім років

Прибуток російських банків у 2022-му впав у 12 разів порівняно з минулим роком
фото Shutterstock

Чистий прибуток банків у Росії за підсумками 2022 року склав 203 млрд рублів, повідомив центробанк в огляді про розвиток банківського сектора.

Джерело. Про це пише The Bell.

Деталі. Результат виявився кращим за прогноз: у листопаді глава департаменту регулювання та аналітики ЦБ Алєксандр Данілов припускав, що банки зможуть «вийти в нуль».

2021-го фінансові організації заробили 2,4 трлн рублів, в 11,8 разу більше за результат 2022 року. Останній показник виявився найнижчим із 2015-го (192 млрд рублів, за даними центробанку).

На загальний результат вплинув грудневий прибуток 2022 року – банки заробили 342 млрд рублів, втричі більше, ніж за останній місяць 2021 року. Також у другому півріччі «виросли» і їх основні доходи на тлі зниження ставок, йдеться в огляді. За підсумками першого півріччя регулятор оцінював збиток банків лише на рівні 1,5 трлн рублів.

Загальний річний результат банківського сектора багато в чому забезпечив “Сбербанк”, зазначило РБК. Компанія закінчила рік із прибутком у 300 млрд рублів.

Якби центробанк не дав кредитним організаціям регуляторні послаблення, сектор отримав би кілька сотень мільярдів рублів збитку за підсумками 2022-го, наводить видання слова Данилова на брифінгу після виходу огляду.

Бекграунд. Нещодавно стало відомо, що США відключили від доларів останній великий російський державний банк.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло