Ексголова «Нафтогазу» Коболєв заснував інвесткомпанію для проєктів із декарбонізації енергетики
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Ексголова «Нафтогазу» Коболєв заснував інвесткомпанію для проєктів із декарбонізації енергетики

Метою проєкту є переорієнтація наявних атомних об'єктів на виробництво компонентів «нового атома»

Ексголова «Нафтогазу» Коболєв заснував інвесткомпанію для проєктів із декарбонізації енергетики
Фото: з вільного доступу

Що сталося. Ексглава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв та ексглава відділу енергетики посольства США в Україні Сурія Джаянті заснували компанію ENEY, яка планує інвестувати в проєкти у сфері декарбонізованої енергетики.

Джерело. Про це Коболєв написав на своїй фейсбук-сторінці.

Деталі. «Наразі однією з робочих гіпотез є переорієнтація наявних підприємств сектору атомної енергетики на виробництво компонентів «нового атома» (насамперед виробництва ядерних реакторів нових типів та установок зберігання енергії)», – написав він на своїй сторінці у Facebook.

За словами Коболєва, у разі успішної реалізації проєкти, над якими він працює, підтримають українську економіку до завершення війни  прискорять програш росії на глобальному енергетичному фронті: «адже ренесанс ядерної енергетики та супутніх технологій може вплинути на споживання російських нафти й газу».

Коболєв на сайті ENEY зазначений як засновник і CEO, Джаянті – засновник і керуючий директор. Напрямами бізнесу компанії вказані малі модульні реактори (SMR), уловлювання вуглецю, відновлювана енергія, розвиток потужностей зберігання електроенергії,

«Наші цілі полягають у тому, щоб замінити активи з високим рівнем викидів парникових газів екологічно чистими альтернативами, виробляти вуглецево-нейтральну електроенергію або паливо, вловлювати CO2 та інші викиди, а також створювати ємності для зберігання електроенергії для підвищення енергетичної стійкості. Ми зосередимося на енергетичній стійкості і відстоюватимемо американські технології», – пояснюється на сайті ENEY.

Бекграунд. У середині січня Коболєв в інтерв'ю президенту «Київстар» Олександру Комарову повідомив, що спочатку його компанія планує реалізувати проєкт в Україні, вкладення в який становитимуть щонайменше $15 млн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло