Відновлення мереж «Херсонобленерго» коштуватиме VS Energy майже 750 млн грн
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Відновлення мереж «Херсонобленерго» коштуватиме VS Energy майже 750 млн грн

Розрахунки ще не дораховують витрат на термінові аварійно-відновлювальні ремонти

This material is also available in English
Відновлення мереж «Херсонобленерго» коштуватиме VS Energy майже 750 млн грн
Фото: Укрінформ

Що сталося. Вартість відновлення мінімальної працездатності зруйнованих і пошкоджених росіянами електромереж «Херсонобленерго» оцінюють у 747 млн грн, зокрема двох підстанцій по 150 кВ – 270 млн грн.

Джерело. Про це свідчать підрахунки менеджменту групи компаній VS Energy, що володіє «Херсонобленерго».

Деталі. Як зазначається, ворожі обстріли Херсона й населених пунктів області, що тривають, постійно призводять до нових пошкоджень в електромережах, вартість відновлення яких визначити поки що неможливо,

У деяких районах області підстанції практично знищені й потребують повної заміни всього обладнання, в інших випадках вони працюють у мінімально можливому складі обладнання, проте без резерву.

Розрахунки «Херсонобленерго» щодо вартості відновлення електромереж не містять потенційних витрат на термінові аварійно-відновлювальні ремонти електромереж.

«Коштів, яких підприємство потребує негайно, недостатньо для повного відновлення електромереж до первинного проєктного стану, в якому вони були до 24 лютого 2022 року. Першочергово йдеться лише про відновлення енергооб’єктів до експлуатаційного стану в мінімально можливому складі обладнання», – доповнили у «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна».

Бекграунд. Як повідомлялося, Печерський районний суд Києва наклав арешт на акції зазначених обленерго: «Житомир-» (95,54%), «Херсон-» (99,99%), «Кіровоград-» (72,9%), «Чернівці-» (96,78%) і «Рівнеобленерго» (93,24%), якими володіють у різних пропорціях ТОВ «ВС Груп Менеджмент» та нідерландські «ВС Енерджі Інтернешнл Н.В.» і Washington Holdings B.V., об'єднані в групу VS Energy.

Наразі офіційно бенефіціарами групи вважаються громадяни Латвії Віліс Дамбінс, Артурс Альтбергс, Валтс Вігантс, а також громадяни Німеччини Олег Сізерман і Марина Ярославська.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло