Кабміну рекомендують скасувати половину ліцензій і дозволів для бізнесу
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Кабміну рекомендують скасувати половину ліцензій і дозволів для бізнесу

Таке рішення ухвалила Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів держрегулювання госпдіяльності під час першого засідання

Кабміну рекомендують скасувати половину ліцензій і дозволів для бізнесу

Що сталося. Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності (МРГ з дерегуляції) рекомендувала Кабінету Міністрів скасувати 47% інструментів державного регулювання у сферах, формування політики в яких здійснює Мінекономіки. Відповідне рішення було ухвалено під час першого засідання групи. 

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Деталі. «Вільне регуляторне середовище – надзвичайно важливий чинник економічного зростання. Україна поставила за мету за десять років зробити стрибок від перехідної економіки до економіки, що розвивається. Для цього маємо суттєво підвищити рівень економічних свобод в Україні. І дерегуляція – один з кроків до цієї мети», – заявила міністр економіки України, співголова МРГ з дерегуляції Юлія Свириденко.

Робоча група пропонує скасувати дозвіл на реекспорт товарів, що походять з інших країн; погодження для видачі ліцензій на здійснення експортних операцій з нафтою сирою українського походження та газу природного у газоподібному стані українського походження за зовнішньоекономічними контрактами (договорами), індивідуальні (разові ліцензії) у сфері експорту-імпорту. Крім того, було розглянуто інструменти, що регулюють ведення бізнесу у сферах експорту та імпорту товарів, (зокрема і військового призначення), інвестиції та інтелектуальну власність, технічне регулювання, трудові відносин та безпеку праці.

Варто зазначити, що другу половину наявних у Мінекономіки інструментів – осучаснять. 

У Мінекономіки повідомляють, що напрацьовані проекти рішень будуть подані на розгляд Кабінету Міністрів після погодження з відповідними міністерствами і відомствами.

У подальшому МРГ опрацює інструменти регулювання, що належать до сфери компетенції інших органів влади. Так, на наступному засіданні обговорять інструменти Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Кабмін створив Міжвідомчу робочу групу з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло