Парламентарі хочуть закріпити норму про презумпцію невинуватості платника податків – законопроєкт
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Парламентарі хочуть закріпити норму про презумпцію невинуватості платника податків – законопроєкт

Для цього пропонують змінити Податковий кодекс

Парламентарі хочуть закріпити норму про презумпцію невинуватості платника податків – законопроєкт

Що сталося. Група депутатів (Дмитро Разумков, Володимир Козак, Костянтин Касай та інші) зареєструвала у Верховній Раді проєкт закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення презумпції невинуватості платника податків.

Джерело. Картка законопроєкту №8387  на сайті парламенту.

Деталі. Автори проєкту пропонують законодавчо встановити, що платник податків вважається невинуватим у вчиненні податкового правопорушення, поки його вина не буде доведена в порядку, встановленому законом. Також документ зобов'язує контролюючі органи не допускати необґрунтованого перешкоджання господарській діяльності та не перешкоджати господарським операціям (лише у випадках прямо передбачених Податковим кодексом України).

Крім того, законопроєкт передбачає запровадження автоматичної реєстрації податкової накладної, якщо протягом 30 днів після її неприйняття не ухвалено рішення про наявність податкового правопорушення.

Варто зазначити, що подібні норми відсутні у чинному законодавстві. На думку авторів документу, прийняття законопроєкту не лише сприятиме веденню бізнесу, але й підвищить інвестиційну привабливість України як юрисдикції із чітко закріпленими правами платника податків.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Кабмін хоче скасувати деякі податкові пільги для підприємців з 1 липня. З відповідною пропозицією урядовці звернуться до Верховної Ради.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло