Кабмін хоче скасувати деякі податкові пільги для підприємців з 1 липня
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Кабмін хоче скасувати деякі податкові пільги для підприємців з 1 липня

З відповідною пропозицією урядовці звернуться до Верховної Ради

Кабмін хоче скасувати деякі податкові пільги для підприємців з 1 липня

Що сталося. Уряд пропонує внести зміни до податкового законодавства в частині оподаткування в період дії воєнного стану, зокрема, скасувати мораторій на перевірки та деякі податкові пільги. На засіданні Кабміну було ухвалено рішення – звернутися із цією пропозицією до парламенту. 

Джерело. Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Деталі. Йдеться про скасування з 1 липня 2023 деяких пільг: можливості для фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку в розмірі 2% замість 5% від суми доходу;

- для ФОПів І та ІІ групи – можливість не сплачувати ЄП.

Пропонується повернути документальні перевірки, а також штрафи за порушення податкового законодавства та порядку використання реєстраторів розрахункових операцій / програмних реєстраторів розрахункових операцій. Зокрема – робота в режимі офлайн без виданого діапазону фіскальних номерів. А вже з 1 січня 2024 року – повернуться обов'язкові перевірки розрахункових операцій програмних реєстраторів на їх відповідність фіскальним вимогам.

Варто зазначити, що скасування пільг для підприємців є одним із зобов'язань України перед МВФ щодо відновлення довоєнного стану податкової політики, який викладений у Меморандумі про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року. Наприкінці грудня 2022 року Мінфін опублікував текст відповідного законопроєкту. 

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Україна пообіцяла МВФ повернути касові апарати та скасувати 2% ставку оподаткування для ІІІ групи.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло