Гетманцев пропонує повернути перевірки банків та фінустанов – законопроєкт
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Гетманцев пропонує повернути перевірки банків та фінустанов – законопроєкт

Нагляд за їхньою діяльністю має здійснювати Нацбанк

Гетманцев пропонує повернути перевірки банків та фінустанов – законопроєкт

Що сталося. Народний депутат, голова Комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зареєстрував законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань діяльності Національного банку України. Йдеться, зокрема, про повернення перевірок банків та установ, які мають право надавати окремі фінпослуги.

Джерело. Картка документу №8393 на сайті ВРУ. 

Деталі. Згідно із законом України №533-IX щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), на період дії карантину органам держнагляду заборонено проводити перевірки. Це стосується і Нацбанку. 

Постановою Кабміну карантин було продовжено до 30 квітня 2023 року. Відповідно, протягом трьох років НБУ не здійснював перевірки піднаглядних суб'єктів. З метою мінімізації ризиків настання несприятливих наслідків для фінансової стабільності держави, пропонується виключити Нацбанк з переліку державних регуляторів, яким забороняється проводити перевірки.

Окрім цього, депутат пропонує оптимізувати розмір судового збору за подання апеляційної, касаційної скарги на рішення суду. Це стосується періоду відсутності у законодавстві граничної суми у сплаті судового збору – до 15 грудня 2017 року. «За подання до суду апеляційної, касаційної скарги на рішення суду судовий збір розраховується від ставки 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна позовна заява подається до суду», – йдеться в пояснювальній записці. 

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Кабмін хоче скасувати мораторій на перевірки та деякі податкові пільги для підприємців з 1 липня. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло