Авторів гри Atomic Heart підозрюють у збиранні даних і передачі їх російським спецслужбам
Сама студія позиціонує себе як міжнародна і «вне политики»

Закордонне видання GamesRadar+ звернуло увагу на те, що в політиці конфіденційності на сайті розробника Atomic Heart є пункт співпраці з російською владою.
Згідно з політикою конфіденційності на сайті магазину компанії, студія збирає дані користувачів і може надавати їх російським держорганам, зокрема ФСБ.
Джерело. Про це пише ain.ua.
Деталі. Atomic Heart – це довгобуд російської ігрової студії, яка працювала в москві, тепер переїхала на Кіпр. Вони роблять «радянський Bioshock» на гроші російських інвесторів, пов’язаних із підсанкційними компаніями.
Проєкт, на жаль, викликав достатньо цікавості в західної геймерської аудиторії, далекої від історичного контексту, пише видання.
Сама студія позиціонує себе як міжнародна і «вне политики», і ці аргументи західна аудиторія цілком сприймає. У нещодавній інформаційній кампанії про Mundfish та недопустимість фінансування її роботи українські геймери намагалися пояснити, що зі студією не так («газпромівські» гроші, зв’язки з російським олігархом Олегом Дерипаскою і підсанкційним ВТБ, глорифікація Радянського Союзу тощо).
Але частина західної геймерської аудиторії все ж зацікавлена в проєкті та повторює аргументи на кшталт «це ж студія з Кіпру, а не з росії», «до чого тут політика».
Зараз для переконання цієї аудиторії з’явився ще один аргумент. У політиці конфіденційності, опублікованій на сайті магазину студії, прямо йдеться про збір даних користувачів, і можливу передачу цих даних до російських державних органів, зокрема податкової та ФСБ.
Цікаво, що цей документ доступний лише російською: на англомовній версії магазину його немає.
Суб’єктами даних є усі клієнти-користувачі та відвідувачі сайту mundfish.com, зокрема ті, хто щось купуватиме.
Ба більше, автори цієї політики, цитуючи законодавство, за яким збирають дані, згадують і російські закони про мобілізацію, за якими зараз набирають у росії солдат для продовження злочинної війни проти України.
Чому кіпрська «міжнародна» компанія, яка «поза політикою», хоче виконувати законодавство про мобілізацію в росії та передавати дані російським спецслужбам – риторичне запитання, зазначає видання.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].