Авторів гри  Atomic Heart підозрюють у збиранні даних і передачі їх російським спецслужбам
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Авторів гри  Atomic Heart підозрюють у збиранні даних і передачі їх російським спецслужбам

Сама студія позиціонує себе як міжнародна і «вне политики»

Авторів гри  Atomic Heart підозрюють у збиранні даних і передачі їх російським спецслужбам

Закордонне видання GamesRadar+ звернуло увагу на те, що в політиці конфіденційності на сайті розробника Atomic Heart є пункт співпраці з російською владою.

Згідно з політикою конфіденційності на сайті магазину компанії, студія збирає дані користувачів і може надавати їх російським держорганам, зокрема ФСБ.

Джерело. Про це пише ain.ua.

Деталі. Atomic Heart – це довгобуд російської ігрової студії, яка працювала в москві, тепер переїхала на Кіпр. Вони роблять «радянський Bioshock» на гроші російських інвесторів, пов’язаних із підсанкційними компаніями.

Проєкт, на жаль, викликав достатньо цікавості в західної геймерської аудиторії, далекої від історичного контексту, пише видання.

Сама студія позиціонує себе як міжнародна і «вне политики», і ці аргументи західна аудиторія цілком сприймає. У нещодавній інформаційній кампанії про Mundfish та недопустимість фінансування її роботи українські геймери намагалися пояснити, що зі студією не так («газпромівські» гроші, зв’язки з російським олігархом Олегом Дерипаскою і підсанкційним ВТБ, глорифікація Радянського Союзу тощо).

Але частина західної геймерської аудиторії все ж зацікавлена в проєкті та повторює аргументи на кшталт «це ж студія з Кіпру, а не з росії», «до чого тут політика».

Зараз для переконання цієї аудиторії з’явився ще один аргумент. У політиці конфіденційності, опублікованій на сайті магазину студії, прямо йдеться про збір даних користувачів, і можливу передачу цих даних до російських державних органів, зокрема податкової та ФСБ.

Цікаво, що цей документ доступний лише російською: на англомовній версії магазину його немає.

Суб’єктами даних є усі клієнти-користувачі та відвідувачі сайту mundfish.com, зокрема ті, хто щось купуватиме.

Ба більше, автори цієї політики, цитуючи законодавство, за яким збирають дані, згадують і російські закони про мобілізацію, за якими зараз набирають у росії солдат для продовження злочинної війни проти України.

Чому кіпрська «міжнародна» компанія, яка «поза політикою», хоче виконувати законодавство про мобілізацію в росії та передавати дані російським спецслужбам – риторичне запитання, зазначає видання.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло