Нацбанк удвічі підвищує нормативи обов’язкових резервів в гривні для банків з 11 лютого
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Нацбанк удвічі підвищує нормативи обов’язкових резервів в гривні для банків з 11 лютого

З 5 до 10% – за коштами у національній валюті та з 15 до 20% – за коштами у валюті

Нацбанк удвічі підвищує нормативи обов’язкових резервів в гривні для банків з 11 лютого

Що сталося. Національний банк України додатково підвищує нормативи обов'язкового резервування за коштами на вимогу та коштами на поточних рахунках на 5 в. п. з 11 лютого. 

Джерело. Про це повідомляє пресслужба регулятора. 

Деталі. З 5 до 10% – за коштами у національній валюті та з 15 до 20% – за коштами в іноземній валюті зростуть нормативи формування банками обов’язкових резервів:

– за коштами на вимогу та коштами на поточних рахунках юридичних і фізичних осіб;

– за коштами вкладів і коштами на поточних рахунках інших банків-нерезидентів і кредитами, отриманими від міжнародних (крім фінансових) та інших організацій.

Водночас за строковими коштами на рахунках юридичних та фізичних осіб норматив обов'язкового резервування не зміниться і залишиться на рівні 0% у гривні та 10% – у валюті. За оцінками Національного банку, загальний обсяг обов’язкових резервів, який банки повинні будуть формувати, збільшиться орієнтовно на 73 млрд грн

З 11 лютого розширюється також перелік облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), за рахунок яких банки можуть покривати до 50% від загального обсягу обов'язкових резервів. «Крім бенчмарк-ОВДП із міжнародним ідентифікаційним номером (ISIN) UA4000227045, банки матимуть змогу включати в покриття обов'язкових резервів бенчмарк-ОВДП із ISIN UA4000227094 та UA4000227102». Варто зазначити, що додані випуски вже розміщувалися на первинних аукціонах 24 січня 2023 року.

За оцінкою регулятора, це спонукатиме банки збільшувати активність на аукціонах із розміщення ОВДП, що сприятиме активізації внутрішнього боргового ринку та уникненню прямого фінансування дефіциту бюджету Національним банком у 2023 році.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, регулятор продовжив підвищення нормативів формування банками обов’язкових резервів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло