Регулятор продовжив підвищення нормативів формування банками обов’язкових резервів

Регулятор продовжив підвищення нормативів формування банками обов’язкових резервів

Нацбанк очікує, що ці заходи сприятимуть зниженню профіциту ліквідності в банківській системі

Регулятор продовжив підвищення нормативів формування банками обов’язкових резервів
Фото: НБУ

Що сталося. Правління Національного банку України ухвалило рішення продовжити підвищення нормативів формування банками обов’язкових резервів.

Джерело. Про це повідомила пресслужба регулятора.

Деталі. «Регулятор додатково підвищив вимоги до обов’язкових резервів банків, як і анонсувалося в грудні. Так, з 11 лютого на 5 в. п. збільшуються нормативи формування банками обов’язкових резервів за коштами на вимогу та коштами на поточних рахунках юридичних і фізичних осіб, а також за коштами вкладів і коштами на поточних рахунках інших банків-нерезидентів і кредитами, отриманими від міжнародних (крім фінансових) та інших організацій. Зокрема, з 5% до 10% – у національній валюті та з 15% до 20% – в іноземній валюті», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що додатково з 11 березня будуть підвищені на 10 в. п. нормативи формування банками обов’язкових резервів за коштами на вимогу та коштами на поточних рахунках фізичних осіб як у національній, так і в іноземній валютах. Проте на цю частину резервів не поширюватиметься механізм покриття бенчмарк-ОВДП.      

Національний банк очікує, що ці заходи сприятимуть зниженню профіциту ліквідності в банківській системі.

«Це, зі свого боку, спонукатиме банки до активнішої конкуренції за строкові кошти вкладників і відповідно сприятиме підвищенню ставок за гривневими активами та зростанню частки строкових депозитів. У результаті посилиться стійкість валютного ринку до ситуативних чинників, а Національний банк зможе в перспективі перейти до пом’якшення адміністративних обмежень для бізнесу та населення», – пояснили в Нацбанку.

Бекграунд. Нагадаємо, що у грудні НБУ підвищив вимоги до обов’язкових резервів банків.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло