Кабмін зареєстрував законопроєкт щодо скасування деяких податкових пільг для бізнесу з 1 липня
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Кабмін зареєстрував законопроєкт щодо скасування деяких податкових пільг для бізнесу з 1 липня

Йдеться про повернення ЄП для І та ІІ груп, для ІІІ – скасування 2%-вої ставки єдиного податку

This material is also available in English
Кабмін зареєстрував законопроєкт щодо скасування деяких податкових пільг для бізнесу з 1 липня

Що сталося. Кабінет Міністрів України зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №8401  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування в період дії воєнного стану».

Джерело. Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Деталі. Текст проєкту на сайті парламенту ще не опубліковано. За словами Мельничука, у документі йдеться про скасування з 1 липня: 

- можливості для ІІІ групи сплачувати єдиний податок у розмірі 2% від суми доходу (замість довоєнних 5%), для І та ІІ груп – не сплачувати ЄП;

- зупинення проведення документальних перевірок.

Крім того, урядовці хочуть повернути штрафні санкції за порушення: податкового законодавства; правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; порядку використання реєстраторів розрахункових операцій / програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Скасування пільг для підприємців є одним із зобов'язань України перед МВФ згідно з Меморандумом про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року. У документі йдеться про відновлення довоєнного стану податкової політики.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, уряд пропонує внести зміни до податкового законодавства в частині оподаткування в період дії воєнного стану, зокрема скасувати мораторій на перевірки та деякі податкові пільги.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло