Керівництво Житомирської митниці організувало корупційну схему зі «швидкими» на 20 млн грн
Вони допомагали імпортувати іноземні автомобілі швидкої допомоги без сплати встановлених митних платежів

Що сталося. Служба безпеки України (СБУ) викрила корупційну схему на Житомирській митниці. Механізм полягав у незаконному ввезенні в Україну іноземних автомобілів швидкої допомоги.
Джерело. Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Деталі. За її словами, злочинний механізм налагодили керівники одного з митних постів області. Задокументовано, що вони допомагали імпортувати іноземні «швидкі» без сплати встановлених митних платежів.
З’ясувалося, що восени 2020 року представники столичної компанії-імпортера переправили до України 26 автомобілів меддопомоги й оформили їх зберігання в режимі «митний склад».
«Ця норма передбачає перебування транспортного засобу на території митних логістичних центрів без сплати податків і зборів упродовж 1 року. Після закінчення цього терміну авто мають розмитнити з перерахуванням відповідних платежів до держбюджету або повернути до країни-експортера», – пояснюють у СБУ.
Втім, митники «домовилися» з комерсантами зробити фіктивний реекспорт «швидких» для штучного продовження строку їх безоплатного перебування в Україні.
Посадовці проводили за документами так званий повторний заїзд через кордон, але насправді іноземні транспортні засоби залишалися на митному складі на Житомирщині.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].