Сонячна й вітрова енергетика в Європі перегнали за обсягами викопну в 2022 році — Bloomberg

Сонячна й вітрова енергетика в Європі перегнали за обсягами викопну в 2022 році — Bloomberg

Надалі ця тенденція тільки ставатиме масштабнішою

Сонячна й вітрова енергетика в Європі перегнали за обсягами викопну в 2022 році — Bloomberg
фото Shutterstock

Обсяг електроенергії, виробленої зі спалювання викопного палива в Євроcоюзі, має різко знизитися у 2023 році, оскільки ЄС все більше зосереджується на відновлюваних джерелах енергії, щоб замінити постачання енергоносіїв з росії.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Згідно з даними британського енергетичного аналітичного центру Ember, загальне виробництво викопного палива цього року може впасти на 20%, причому відносно дорогого природного газу буде падати найшвидше.

Європа поспішила знайти альтернативні джерела енергії після того, як росія припинила поставки газу після вторгнення в Україну, що призвело до стрімкого зростання цін на енергоносії.

Це призвело до ще більшої залежності від викопного палива, зокрема й через падіння атомної та гідроенергетики, і сприяло збільшенню викидів.

Проте, пише видання, сонячна та вітрова енергія заповнила цю нішу, виробивши рекордні 22% електроенергії в ЄС минулого року та вперше обігнавши газ.

Відновлювані джерела енергії продовжуватимуть витісняти викопне паливо в міру зростання вітрової та сонячної генерації, пише Bloomberg.

«Зараз зосереджено увагу на швидкому скороченні попиту на газ – одночасно з припиненням використання вугілля, – йдеться в повідомленні аналітичного центру. – Це означає, що масштабне розширення виробництва чистої енергії вже на горизонті».

Ember очікує, що у 2023 році виробництво атомної енергії буде відносно стабільним, оскільки продовження поступового виведення з експлуатації німецьких реакторів компенсує повернення французьких блоків. Цього року гідроенергетика повинна зрости приблизно на 40 терават-годин. Через високу вартість електроенергії попит на неї знизився приблизно на 8% у IV кварталі 2022 року порівняно з тим же періодом минулого року. Якщо траєкторія збережеться, це може сприяти значному скороченню використання викопного палива у 2023 році.

Бекграунд. Як повідомлялося, інвестиції в «зелену» енергетику досягли $1 трлн і зрівнялися за обсягом з інвестиціями у викопне паливо.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло