Сонячна й вітрова енергетика в Європі перегнали за обсягами викопну в 2022 році — Bloomberg
Надалі ця тенденція тільки ставатиме масштабнішою

Обсяг електроенергії, виробленої зі спалювання викопного палива в Євроcоюзі, має різко знизитися у 2023 році, оскільки ЄС все більше зосереджується на відновлюваних джерелах енергії, щоб замінити постачання енергоносіїв з росії.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
Деталі. Згідно з даними британського енергетичного аналітичного центру Ember, загальне виробництво викопного палива цього року може впасти на 20%, причому відносно дорогого природного газу буде падати найшвидше.
Європа поспішила знайти альтернативні джерела енергії після того, як росія припинила поставки газу після вторгнення в Україну, що призвело до стрімкого зростання цін на енергоносії.
Це призвело до ще більшої залежності від викопного палива, зокрема й через падіння атомної та гідроенергетики, і сприяло збільшенню викидів.
Проте, пише видання, сонячна та вітрова енергія заповнила цю нішу, виробивши рекордні 22% електроенергії в ЄС минулого року та вперше обігнавши газ.
Відновлювані джерела енергії продовжуватимуть витісняти викопне паливо в міру зростання вітрової та сонячної генерації, пише Bloomberg.
«Зараз зосереджено увагу на швидкому скороченні попиту на газ – одночасно з припиненням використання вугілля, – йдеться в повідомленні аналітичного центру. – Це означає, що масштабне розширення виробництва чистої енергії вже на горизонті».
Ember очікує, що у 2023 році виробництво атомної енергії буде відносно стабільним, оскільки продовження поступового виведення з експлуатації німецьких реакторів компенсує повернення французьких блоків. Цього року гідроенергетика повинна зрости приблизно на 40 терават-годин. Через високу вартість електроенергії попит на неї знизився приблизно на 8% у IV кварталі 2022 року порівняно з тим же періодом минулого року. Якщо траєкторія збережеться, це може сприяти значному скороченню використання викопного палива у 2023 році.
Бекграунд. Як повідомлялося, інвестиції в «зелену» енергетику досягли $1 трлн і зрівнялися за обсягом з інвестиціями у викопне паливо.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].