Гігантський Суверенний фонд Норвегії втратив рекордні $164 млрд через «дуже незвичайний» рік
Навіть під час світової фінансової кризи 2008 року збитки фонду були значно меншими

Суверенний фонд Норвегії у вівторок повідомив про рекордні збитки у розмірі 1,64 трлн норвезьких крон ($164 млрд) за весь 2022 рік, пославшись на «дуже незвичайні» ринкові умови.
Джерело. Про це пише CNBC.
Деталі. Так званий Державний пенсійний фонд Global, що входить до числа найбільших світових інвесторів, минулого року приніс від’ємний дохід -14,1%.
«На ринок вплинула війна в Європі, висока інфляція та зростання відсоткових ставок. Це негативно вплинуло як на ринок акцій, так і на ринок облігацій одночасно, що є дуже незвичайним», – заявив генеральний директор Norges Bank Investment Management Ніколай Танген.
«Усі сектори фондового ринку мали негативну прибутковість, за винятком енергетики», – сказав Танген.
Попередній найбільший збиток фонду склав 633 млрд крон у 2008 році на тлі світової фінансової кризи.
Фонд обсягом $1,3 трлн було створено у 1990-х роках для інвестування надлишкових доходів нафтогазового сектора Норвегії. На сьогодні фонд інвестував у понад 9300 компаній у 70 країнах світу.
Основою багатства фонду є величезні запаси нафти й газу в Північному морі Норвегії.
Справді, стрімке зростання доходів країни від копалин на тлі війни росії в Україні викликало пристрасні дебати про міжнародне правосуддя.
Депутати від опозиції, відомі економісти Норвегії і навіть титани енергетичної галузі країни закликали уряд подати приклад світу, перенаправивши свої нечувані доходи від нафти до нового міжнародного фонду солідарності.
Міністерство закордонних справ Норвегії заявило, що повністю усвідомлює відповідальність, пов'язану із її енергетичними ресурсами.
Бекграунд. Нагадаємо, Норвегія приєдналася до країн, які відправлять Україні свої танки Leopard 2.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].