Американська компанія пропонує продати Україні далекобійні безпілотники Reaper за $1
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Американська компанія пропонує продати Україні далекобійні безпілотники Reaper за $1

Для продажу високошвидкісних БПЛА Reaper знадобиться схвалення адміністрації Байдена

Американська компанія пропонує продати Україні далекобійні безпілотники Reaper за $1
Reaper

Американський виробник зброї General Atomics пропонує уряду України продати два дрони Reaper MQ-9 за один долар, щоб допомогти країні захиститися від можливого російського наступу.

Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.

Деталі. Хоча дрони дістануться Україні майже безкоштовно, угода вимагатиме від Києва витратити близько $10 млн на підготовку та доставку апаратів в Україну та близько $8 млн щороку на технічне обслуговування.

Пропозиція включатиме наземну станцію управління для керування безпілотниками майже в будь-якому місці, згідно з листом, розглянутим The Wall Street Journal. Цю пропозицію зробив Лінден Блю, виконавчий директор General Atomics, яка виробляє Reaper.

Білий дім, який мав би схвалити продаж, наразі відмовився від коментарів.

Представник General Atomics сказав, що компанія не може коментувати конкретні угоди, але «ми віримо, що Україні потрібна така техніка, як Reaper, і найближчим часом».

Безпілотники Reaper MQ-9 можуть перебувати в повітрі понад 24 години та здатні нести широкий перелік озброєнь, включаючи ракети повітря – земля та авіаційні бомби.

За минулий рік США надали Україні понад 700 менших безпілотників, у тому числі тактичні дрони Switchblade. Ці дрони не мають зброї, але їх можна носити в рюкзаках і використовувати для влучання в цілі. Їх активно використовували для захисту українських позицій.

Бекграунд. Раніше стало відомо, що США планують передати Україні новий пакет військової допомоги на суму $2,2 млрд. Очікується, що до нього увійдуть ракети GLSDB (Ground Launched Small Diameter Bomb, тобто ракети малого діаметра наземного базування). Дальність їхньої дії становить 150 км.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло