Shell продає частку в російському СП з «Газпромом»

Shell продає частку в російському СП з «Газпромом»

Договір має погодити російська влада

Shell продає частку в російському СП з «Газпромом»

Що сталося. Shell підписала документи з компанією «Газпром нєфть», яка є дочірньою компанією «Газпрому», про продаж 50% ТОВ «Салим Петролеум Девелопмент» (СПД). Договір ще має погодити влада рф.

Джерело. Про це стало відомо із щоквартального звіту британської компанії. 

Деталі. Сторони закріпили домовленості 22 грудня 2022 року про продаж Shell своєї частки в паритетному спільному підприємстві ТОВ «Салим Петролеум Девелопмент» (СПД) російській «Газпром нєфті».

Shell також повідомила, що її контракти на купівлю російського газу та нафтопродуктів завершилися наприкінці 2022 року. Припинено всі довгострокові закупівлі нафти з країни агресора в сторонніх організаціях. У британської компанії зберігаються два довгострокові контракти з компаніями країни окупанта на закупівлю зрідженого природного газу. Але в III кварталі один із контрагентів зупинив постачання.

Раніше стало відомо, що Shell International Trading Middle East має контракт із європейською «дочкою» НОВАТЕКу Novatek Gas & Power на 0,9 млн тонн на рік з проєкту «Ямал СПГ». Ще один контракт стосується постачання зрідженого природного газу із «Сахаліну-2», з якого Shell має намір вийти.

Компанія «Салим Петролеум Девелопмент Н. В.» заснована 1996 року для освоєння Салимської групи нафтових родовищ у Західному Сибіру. Сумарні запаси нафти категорії С1 і С2 оцінюються в 140 млн тонн. Загальна площа ліцензійних ділянок становить 2 141,4 кв. км.

Бекграунд. Як повідомляв Mind, через повномасштабне вторгнення в Україну країна терорист втратила європейський енергоринок.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло