Зеленський звинуватив владу Грузії у «публічній страті» Саакашвілі

Зеленський звинуватив владу Грузії у «публічній страті» Саакашвілі

Він закликав світ допомогти врятувати життя експрезидента Грузії

Зеленський звинуватив владу Грузії у «публічній страті» Саакашвілі
скріншот

Президент України Володимир Зеленський закликав владу Грузії відпустити колишнього президента Міхеїла Саакашвілі.

Джерело. Про це він написав у Twitter.

За словами Зеленського, грузинська влада «повільно вбиває громадянина України». Він також опублікував знімки Саакашвілі, на яких той піднімає футболку з написом “I'm ukrainian”, щоб показати, наскільки він схуд.

«Просто зараз повільно вбивають громадянина України, колишнього Президента Грузії Міхеїла Саакашвілі. Ганебним є навіть сам факт, що досі доводиться боротися проти такої спроби де-факто публічної страти людини у Європі у XXI столітті!» – написав Зеленський.

«Враховуючи загрозу його життю, закликаю владу Грузії згадати свої зобов'язання відповідно до європейських норм захисту прав людини, припинити знущання й звільнити Міхеіла! Україна пропонувала варіанти рішень. Закликаю світ допомогти врятувати життя Міхеїла й не допустити його страти», – закликав український президент.

Бекграунд. Саакашвілі отримав громадянство України у 2015 році. Його призначили губернатором Одеської області, проте у 2017 році експрезидент України Петро Порошенко позбавив свого колишнього союзника українського громадянства.

Воно було відновлено Зеленським у 2019 році одразу після його приходу до влади.

У грудні 2022 року президент України вимагав від влади Грузії перевести Саакашвілі до однієї з клінік України чи іншої країни Європи або Америки.

31 січня стало відомо, що експрезидента переводять у реанімацію, він перебуває у критичному стані.

Саакашвілі вже понад рік перебуває в ув'язненні. 1 жовтня 2021 року Саакашвілі заарештували у Тбілісі за звинуваченням у незаконному перетині кордону та відправили до в'язниці до Руставі. У Грузії стосовно Саакашвілі раніше було заведено п'ять кримінальних справ, зокрема про перевищення повноважень та розтрату. Сам Саакашвілі називає себе «в'язнем путіна» і вважає всі висунуті йому звинувачення переслідуванням з політичних мотивів.

Відразу після арешту Саакашвілі оголосив голодування, яке тривало 50 днів. За цей час його стан значно погіршився. За словами лікарів, він втратив понад 40 кг із дня затримання.

29 грудня на судове засідання у справі Саакашвілі був запрошений як свідок американський токсиколог Девід Сміт, який заявив, що отруєння організму важкими металами розпочалося у березні, поки Саакашвілі ще був у в'язниці. «Ці метали вплинули на різні органи. Я припускаю, що доза отруйних речовин була настільки велика, що навіть після цих п'яти місяців концентрація їх була вищою за норму», – сказав токсиколог.

Саакашвілі раніше заявив, що в березні його було отруєно у в'язниці, він попросив журналіста Bellingcat Христа Грозєва розслідувати отруєння.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло