Німеччина витратить 17 млрд євро на створення багаторівневого захисту від ракет - Bloomberg

Німеччина витратить 17 млрд євро на створення багаторівневого захисту від ракет - Bloomberg

Протиракетний щит оборонятиме не лише Німеччину, а й території сусідніх держав

Німеччина витратить 17 млрд євро на створення багаторівневого захисту від ракет -  Bloomberg
IRIS-T
фото DR

Німеччина планує витратити 17 млрд євро на посилення протиракетної оборони.

Джерело. Про це пише Bloomberg із посиланням на обізнані джерела.

Деталі. За даними агентства, влада країни веде переговори з оборонними підприємствами для створення багатоступеневого протиракетного щита.

Зокрема, уряд канцлера Олафа Шольца планує укласти контракт з баварським виробником РКО Diehl Defence на суму до 3 млрд євро. Влада може закупити у нього до 8 протиракетних систем IRIS-T.

Крім того, Німеччина може придбати ізраїльську систему ПРО Arrow 3 у Israel Aerospace Industries за 4 млрд євро та систему Patriot у США за 10 млрд євро.

За планом, протиракетний щит оборонятиме не лише Німеччину, а й території сусідніх держав, кажуть співрозмовники агентства.

Прессекретар Міноборони Німеччини підтвердив факт переговорів із компанією Diehl щодо систем IRIS-T, зазначивши, що вони тривають. Деталі він обговорювати відмовився.

До цього Німеччина домовлялася з Ізраїлем про постачання протиракетного комплексу «Хец 3», повідомляв Bloomberg.

Російське вторгнення в Україну стало однією із причин створення у Німеччині фонду для інвестицій в оборону. Влада країни в травні виділила для цих цілей 100 млрд євро. Тоді Шольц пообіцяв, що Берлін вкладатиме у зміцнення армії понад 2% національного ВВП.

Бекграунд. У серпні минулого року канцлер Німеччини вперше висловився про створення загальноєвропейського протиракетного щита. За його словами, Європа має «наздогнати упущене» у плані зміцнення обороноздатності. Він зазначив, що спільна європейська система ПРО була б більш ефективною та рентабельною, ніж протиракетний щит кожної з країн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло