Посол США відреагував на закиди МЗС Угорщини про політику Будапешта щодо України
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Посол США відреагував на закиди МЗС Угорщини про політику Будапешта щодо України

Сіярто заявив, що США не мають права втручатися у «внутрішньополітичний процес» в Угорщині

Посол США відреагував на закиди МЗС Угорщини про політику Будапешта щодо України
фото DR

Сполучені Штати «не розглядають спробу росії в односторонньому порядку перекроїти кордони Європи лише як «внутрішній політичний процес в Угорщині». Про це заявив посол США в Угорщині Девід Прессман у відповідь на критику з боку міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто на адресу дипломата.

Джерело. Про це пише Голос Америки.

Деталі. Напередодні американський посол у коментарі виданню Politico назвав підхід Угорщини до війни в сусідній Україні просуванням «політики, схваленої президентом росії путіним».

У відповідь на це Сіярто назвав слова Прессмана «абсолютно недоречними».

«Абсолютно не має значення, що Прессман чи будь-який інший посол думає про внутрішньополітичний процес в Угорщині, тому що це його ніяк не стосується», – сказав Сіярто.

«Це не його компетенція втручатися у внутрішні справи Угорщини», – додав Сіярто.

Бекграунд. Нагадаємо, МЗС України викликав посла Угорщини після того, як угорський прем'єр Віктор Орбан під час спілкування із журналістами назвав Україну «нічийною землею», виправдовуючи агресію росії.

Зокрема, він сказав, що «росія не може допустити присутності НАТО в Україні», а оскільки росія не змогла швидко перемогти Україну, зараз «мета росії – зробити Україну некерованою руїною, щоб Захід не міг претендувати на неї як нагороду» і «в цьому вони вже досягли успіху». «Зараз це – Афганістан, нічия земля», – сказав журналістам угорський лідер.

«Будапешт продовжує курс на свідоме руйнування угорсько-українських відносин, суттєво підважуючи можливість ведення подальшого діалогу між двома сусідніми країнами», – написав речник МЗС Олег Ніколенко й додав, що Київ залишає за собою право вжити й інших заходів реагування.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло