Рахункова палата: через війну держбюджет недоотримав 56 млрд грн непрямих податків
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Рахункова палата: через війну держбюджет недоотримав 56 млрд грн непрямих податків

Йдеться про І півріччя 2022 року

Рахункова палата: через війну держбюджет недоотримав 56 млрд грн непрямих податків

Що сталося.  Через податкові та митні пільги, запроваджені з початку повномасштабного вторгнення росії, у І півріччі 2022 року державний бюджет недоотримав щонайменше 56 млрд гривень.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати.

Деталі. Упродовж 2020 – І півріччя 2022 років до держбюджету надійшло понад 1,5 трлн грн непрямих податків. Це майже 67% податкових надходжень дохідної частини держбюджету у 2022 році. У І півріччі 2022 року ця частка зменшилася до 58%. 

«Це переважно пов’язано з військовою агресією російської федерації проти України, введенням воєнного стану, запровадженням низки митних і податкових пільг для підтримки економіки та обороноздатності країни, обмеженням продажу алкоголю, що призвело до тимчасової зупинки деяких підприємств або взагалі припинення роботи через бойові дії», – уточнили у відомстві. Водночас, у червні 2022 року почали діяти зміни до законодавства, які дали змогу збільшити частку непрямих податків у податкових надходженнях до 62% за 9 місяців 2022 року.

Загалом за І півріччя минулого року держбюджет втратив понад 20 млрд грн через податкові пільги з ПДВ. В цілому, за оцінкою Рахункової палати, недонадходження ПДВ становить майже 53 млрд грн.

Щодо акцизного податку, то надходження зменшилися на 40%, порівняно з тим самим періодом у 2021 році. Варто зазначити, що упродовж 2020–2021 років було сплачено майже 301 млрд грн акцизного податку.

Аудитори також виявили, що майже половина платників ПДВ та 20% платників акцизного податку не подавали податкової звітності з березня 2022 року, скориставшись відповідними змінами в законодавстві. Це призвело до зменшення надходжень цих податків. За вказаний період податковий борг виріс на 6,1 млрд грн.  

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Рахункова палата виявила порушення у ФДМУ на 90 млрд грн, Фонд пообіцяв кадрові рішення.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло