ОНОВЛЕНО: Рахункова палата виявила порушення у ФДМУ на 90 млрд грн, Фонд пообіцяв кадрові рішення
Йдеться також про ризики втрати майна на понад 56 млрд грн. Фонд зазначив, що недобросовісних працівників буде звільнено, а оцінку їхнім діям нададуть правоохоронці

ОНОВЛЕНО об 11:30, додано офіційну позицію Фонду держмайна:
Пресслужба Фонду повідомляє про тісну співпрацю з Рахунковою палатою під час підготовки аудиту. ФДМУ був залучений до його оформлення та надав свої рекомендації.
Зазначається, що останні 4 місяці Фонд проводить власний аудит. «Всіх недобросовісних працівників буде звільнено. Оцінку їхній діяльності нададуть правоохоронні органи», – йдеться у повідомленні. Також у ФДМУ анонсують кадрові перестановки по деяким держпідприємствам, які знаходяться в їхньому управлінні.
«Якщо держпідприємство приносить державі збитки, для нього потрібно знайти ефективних приватних власників. В управлінні держави залишаться лише стратегічні підприємства, які генерують прибутки», – додали у Фонді держмайна.
Що сталося. Рахункова палата оприлюднила результати аудиту Фонду державного майна України, згідно з яким за 2020–2021 роки було виявлено порушень на понад 90 млрд грн. Крім того, є ризики втрати майна орієнтовною вартістю понад 56 млрд грн.
Джерело. Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати.
Деталі. «Неефективність системи управління і контролю за використанням і розпорядженням держмайном суб’єктами господарювання, якими управляє Фонд державного майна України та його регіональні відділення, призвела до низки недоліків та порушень», – зазначається у звіті.
Аудитори Рахункової палати виявили порушення при адмініструванні дохідної частини бюджету на понад 42 млн грн. Встановлено, що 11 млн грн Фонд і його регіональні відділення використали непродуктивно, неефективно управляли коштами та майном на понад 33 млн грн. Крім цього, виявлено безпідставно нарахована та виплачена зарплата керівнику одного з державних підприємства та трьом заступникам керівника регіонального відділення. Через необґрунтовані управлінські рішення посадових осіб Фонду бюджет втратив понад 2 млн грн.
Низку порушень було зафіксовано в частині управління майном ДП «Пуща-Водиця»: укладання у 2006–2015 роках 6 інвестиційних договорів та 2 договорів часткової участі в будівництві на невигідних для держави умовах; зволікання зі зміною цільового призначення землі, що призвело до майже 5 млн грн непродуктивних витрат.
Крім того за 2014–2019 роки ДП «Пуща-Водиця» залучило понад 201 млн грн поворотної фіндопомоги на зарплату, виплату податків та інші господарські потреби, 68,6 млн грн – не було повернено. Варто зазначити, що у 2019-му підприємство мало прибуток 16 000 грн, а вже за рік – 32 млн грн збитку.
Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Україна втрачає мільярди гривень ренти через війну – лише за перше півріччя 2022 року надходження рентних платежів скоротилося на 3 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].