ОНОВЛЕНО: Рахункова палата виявила порушення у ФДМУ на 90 млрд грн, Фонд пообіцяв кадрові рішення

ОНОВЛЕНО: Рахункова палата виявила порушення у ФДМУ на 90 млрд грн, Фонд пообіцяв кадрові рішення

Йдеться також про ризики втрати майна на понад 56 млрд грн. Фонд зазначив, що недобросовісних працівників буде звільнено, а оцінку їхнім діям нададуть правоохоронці

ОНОВЛЕНО: Рахункова палата виявила порушення у ФДМУ на 90 млрд грн, Фонд пообіцяв кадрові рішення

ОНОВЛЕНО об 11:30, додано офіційну позицію Фонду держмайна: 

Пресслужба Фонду повідомляє про тісну співпрацю з Рахунковою палатою під час підготовки аудиту. ФДМУ був залучений до його оформлення та надав свої рекомендації.

Зазначається, що останні 4 місяці Фонд проводить власний аудит. «Всіх недобросовісних працівників буде звільнено. Оцінку їхній діяльності нададуть правоохоронні органи», – йдеться у повідомленні. Також у ФДМУ анонсують кадрові перестановки по деяким держпідприємствам, які знаходяться в їхньому управлінні. 

«Якщо держпідприємство приносить державі збитки, для нього потрібно знайти ефективних приватних власників. В управлінні держави залишаться лише стратегічні підприємства, які генерують прибутки», – додали у Фонді держмайна. 

Що сталося. Рахункова палата оприлюднила результати аудиту Фонду державного майна України, згідно з яким за 2020–2021 роки було виявлено порушень на понад 90 млрд грн. Крім того, є ризики втрати майна орієнтовною вартістю понад 56 млрд грн. 

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати.

Деталі. «Неефективність системи управління і контролю за використанням і розпорядженням держмайном суб’єктами господарювання, якими управляє Фонд державного майна України та його регіональні відділення, призвела до низки недоліків та порушень», – зазначається у звіті.

Аудитори Рахункової палати виявили порушення при адмініструванні дохідної частини бюджету на понад 42 млн грн. Встановлено, що 11 млн грн Фонд і його регіональні відділення використали непродуктивно, неефективно управляли коштами та майном на понад 33 млн грн. Крім цього, виявлено безпідставно нарахована та виплачена зарплата керівнику одного з державних підприємства та трьом заступникам керівника регіонального відділення. Через необґрунтовані управлінські рішення посадових осіб Фонду бюджет втратив понад 2 млн грн.

Низку порушень було зафіксовано в частині управління майном ДП «Пуща-Водиця»: укладання у 2006–2015 роках 6 інвестиційних договорів та 2 договорів часткової участі в будівництві на невигідних для держави умовах; зволікання зі зміною цільового призначення землі, що призвело до майже 5 млн грн непродуктивних витрат. 

Крім того за 2014–2019 роки ДП «Пуща-Водиця» залучило понад 201 млн грн поворотної фіндопомоги на зарплату, виплату податків та інші господарські потреби, 68,6 млн грн – не було повернено. Варто зазначити, що у 2019-му підприємство мало прибуток 16 000 грн, а вже за рік – 32 млн грн збитку.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Україна втрачає мільярди гривень ренти через війну – лише за перше півріччя 2022 року надходження рентних платежів скоротилося на 3 млрд грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло