Туреччина стала мало не найбільшим хабом для обходу росією західних санкцій — Bloomberg

Туреччина стала мало не найбільшим хабом для обходу росією західних санкцій — Bloomberg

США посилюють тиск на Туреччину з вимогою припинити торгівлю з росією

Туреччина стала мало не найбільшим хабом для обходу росією західних санкцій — Bloomberg
фото DR

США повідомили Об’єднаним Арабським Еміратам і Туреччині, що їхні економічні та фінансові зв’язки з росією перешкоджають зусиллям стримати вторгнення москви в Україну.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Браян Нельсон, заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки, зустрівся з турецькими посадовцями в четвер і п’ятницю, щоб обговорити занепокоєння США щодо зростання експорту, який включає американські товари, за словами обізнаних джерел.

Це було частиною регіонального туру, який включав також ОАЕ.

Представники США закликали Туреччину перекрити потік товарів до росії. Вони попередили своїх колег, що підсанкційні товари на десятки мільйонів доларів надходять до росії та можуть бути використані оборонною промисловістю для розширення конфлікту.

За американськими даними, десятки турецьких компаній у березні-жовтні відправили до рф підсанкційні товари на $800 млн, включаючи обладнання на $300 млн та електроніку на $80 млн.

Нельсон також вказав Туреччині на те, що російські судна, що потрапили під санкції, заходять до її портів. Найближчими тижнями американські та європейські чиновники готують нові візити до Туреччини, кажуть джерела Bloomberg.

Не приєднавшись до санкцій і зберігши авіасполучення з росією, Туреччина вийшла на друге місце в переліку найбільших постачальників товарів до рф: її щомісячний експорт досяг майже $1 млрд, хоча до війни не перевищував $500 млн, випливає з оцінок Інституту міжнародних фінансів.

Бекграунд. У листопаді США вимагали від Туреччини припинити обслуговування карток «Мір», посилаючись на те, що російська платіжна система використовується для обходу санкцій. Після цього всі п'ять турецьких банків, де приймали російські карти, призупинили платежі по них.

У січні США вимагали від Туреччини закрити небо для російських авіакомпаній, що літають літаками американського виробництва. Через кілька тижнів Туреччина попередила російських перевізників, що перестане надавати послуги із заправки та техобслуговування.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло