Новий президент Чехії закликав відмовитись від усіх обмежень на постачання зброї Україні

Новий президент Чехії закликав відмовитись від усіх обмежень на постачання зброї Україні

Він підкреслив, що пряма участь НАТО у конфлікті є недопустимою

Новий президент Чехії закликав відмовитись від усіх обмежень на постачання зброї Україні
фото DR

Генерал НАТО у відставці Петр Павел, обраний нещодавно президентом Чехії, заявив, що Захід може зараз постачати Україні будь-яку зброю, крім ядерної. Ця заява свідчить про те, що загрози Кремля застосувати ядерну зброю перестають працювати як стримуючий чинник для західних союзників Києва.

Джерело. Про це пише ВВС.

Пряма мова. «Я вважаю, що ми не повинні обмежувати постачання військової техніки в Україну. Єдиним винятком є ядерна зброя та пряма участь НАТО у конфлікті», – сказав він.

Новий президент Чехії також висловив думку, що ядерна зброя країн НАТО має бути стримуючим чинником будь-яких ядерних погроз росії.

“У нас [НАТО] є і ядерний потенціал. Ми взагалі не хочемо його використовувати, але готові у разі потреби», – сказав він в інтерв'ю Bloomberg Television.

Павел заявив про впевненість у перемозі України.

“Україна може перемогти росію на своїй землі – тобто виштовхнути російські війська, відновити свою територіальну цілісність і повний суверенітет», – сказав він.

Після початку вторгнення в Україну путін кілька разів натякав на те, що росія може застосувати ядерну зброю. Зокрема, виступаючи напередодні на заході на честь 80-річчя закінчення Сталінградської битви, він висловив глибоке занепокоєння через постачання Україні німецьких танків і сказав, що відповідь росії «застосуванням бронетехніки не обмежиться».

Бекграунд. Нагадаємо, прем'єр-міністр Польщі заявив, що Варшава може надати Україні винищувачі F-16, але за погодженням з НАТО.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло