Португалія надасть Україні танки Leopard 2, кількість тримає в секреті
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Португалія надасть Україні танки Leopard 2, кількість тримає в секреті

При цьому військовий потенціал самої країни не постраждає

This material is also available in English
Португалія надасть Україні танки Leopard 2, кількість тримає в секреті
Антоніу Кошта
www.deutschlandfunk.de

Прем'єр-міністр Португалії Антоніу Кошта підтвердив наміри передати Україні танки німецького виробництва, а також сказав, що веде перемовини з Берліном щодо постачання запчастин для ремонту деяких бойових машин.

Джерело. Про це глава уряду розповіли виданню Diario de Noticias.

Деталі. Португальський прем’єр поки що не розповів, скільки саме танків Leopard 2 збираються передати Києву. Він зазначив, що «про це буде оголошено у відповідний час».

Крім того, він наголосив, що передача танків Україні жодним чином не ставить під загрозу військовий потенціал Португалії з точки зору оснащення.

«Операція, яка має на меті надати Україні кілька танків, не передбачає, що Португалія послабить свій військовий потенціал. Очевидно, що Португалія також має зобов'язання в рамках НАТО, які ми маємо виконувати з точки зору наявності техніки для інтервенцій у разі потреби», – цитує видання слова Антоніу Кошта.

Щодо термінів поставки в Україну, посадовець зазначив, що «рух, який відбувається в Європі, полягає в тому, щоб мати можливість мати всі ці засоби в наявності до кінця березня».

Бекграунд. Раніше, 20 січня, у Португалії ухвалили рішення надати Україні бронетранспортери M113, а також електрогенератори та боєприпаси.

Також стало відомо, Німеччина надасть Україні 88 своїх більш старих танків Leopard. Київ отримає танки Leopard після їхнього ремонту. Передбачається, що Україна отримає їх не безкоштовно, а придбає у німецького виробника зброї Rheinmetall на загальну суму понад 100 млн євро.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло