Країни Балтії та Фінляндія заборонили ввозити нафтопродукти з росії у каністрах

Країни Балтії та Фінляндія заборонили ввозити нафтопродукти з росії у каністрах

З 6 лютого в ЄС заборонено купувати, ввозити та передавати російські нафтопродукти

This material is also available in English
Країни Балтії та Фінляндія заборонили ввозити нафтопродукти з росії у каністрах
фото DR

Країни Балтії – Литва, Латвія, Естонія – та Фінляндія з 6 лютого заборонили ввозити нафтопродукти з росії в каністрах на свою територію, зокрема своїм громадянам.

Джерело. Про це повідомила начальник відділу заборон та обмежень у сфері соціального захисту Податково-митного департаменту Естонії Пірет Тінкус, пише The Insider.

Деталі. «З 6 лютого заборонено купувати, ввозити та передавати нафтопродукти, якщо вони надходять із росії», – йдеться в заяві.

Наразі близько 80% легкових авто при першому перетині кордону з Естонією провозять до країни 10-літрову каністру з пальним, зазначила Тінкус. Резиденти ЄС мають право купувати пальне у росії в тому випадку, якщо це необхідно для завершення поїздки та повернення на територію ЄС.

На сайті департаменту наведено приклади, згідно з якими громадянинові Естонії під час поїздки до росії та повернення назад також не дозволяється ввозити бензин у каністрі, а лише в баку: «Людина може відвезти назад заборонений товар або відмовитися від нього на користь держави. Цей товар підлягає знищенню».

Бекграунд. 5 лютого західні країни представили стелю цін на нафтопродукти високої та низької переробки: на сиру нафту – $100 за барель, на нафту з дисконтом – $45 за барель, йдеться в пресрелізі ЄС. При цьому Європа запаслася паливом і підготувалася до потенційних проблем з поставками, тому москву чекають суворіші наслідки.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло