Фонд держмайна виставив на продаж Білгород-Дністровський морський порт
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Фонд держмайна виставив на продаж Білгород-Дністровський морський порт

Аукціон відбудеться 3 березня, стартова вартість – більше ніж 187 млн грн

This material is also available in English
Фонд держмайна виставив на продаж Білгород-Дністровський морський порт

Що сталося. Фонд державного майна проведе 3 березня приватизаційний аукціон з продажу Білгород-Дністровського морського торговельного порту. Торги відбудуться на Prozorro.Продажі. Стартова ціна – 187,6 млн грн.

Джерело. Про це йдеться на сайті Фонду.

Деталі. «Білгород-Дністровський порт розташований на західному березі Дністровського лиману. Він розміщується на 59 га основної території порту (має виходи до девʼяти причалів) та понад 5 га території портопункту Бугаз (один причал) в селищі Затока», – повідомляють у ФДМУ. Власник активу також отримає дев’ять суден, чотири тепловози, 18 портальних кранів та 56 транспортних засобів (частина надана в оренду).

З квітня 2022 року об'єкт використовується Україною як логістичний центр для портів на Дунаї. Він приймає вантажі на автомобілях та відправляє їх далі у вагонах. Тому за 6 місяців 2022 року порт збільшив обробку вантажів у 100 разів.

До війни підприємство накопичило чимало боргів – у 2019–2021 роках збиток коливався в межах 23,5–28,5 млн грн, ще 2,9 млн грн збитків отримали у січні–вересні минулого року.  Крім того, станом на 30 вересня 2022 року порт накопичив 104,7 млн грн простроченої кредиторської заборгованості. Також порт заборгував 13,7 млн грн заробітної плати.  

У Фонді держмайна зазначають, що новий власник зобов’язаний впродовж шести місяців погасити борги із заробітної плати та перед бюджетом. Також він не зможе звільняти робітників за власною ініціативою протягом цього періоду. Станом на січень–вересень 2022 року там працювали 148 робітників.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, вінницька «Еліксир Україна» запропонувала за Усть-Дунайський порт 201 млн грн. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло