“Друзі путіна” успішно ховають свої мільярди від європейської влади за допомогою місцевих профі — розслідування

“Друзі путіна” успішно ховають свої мільярди від європейської влади за допомогою місцевих профі — розслідування

Про існування подібних схем, побудованих на усних домовленостях, відомо у всьому світі

“Друзі путіна” успішно ховають свої мільярди від європейської влади за допомогою місцевих профі — розслідування
фото Shutterstock

Близькі до російського президента бізнесмени Геннадій Тимченко та Аркадій Ротенберг, які перебувають під санкціями, успішно ховають від європейської влади свої активи.

Джерело. Про це пише видання “Важные истории”.

Деталі. Колишній діловий партнер олігархів розповів, що в цьому їм допомагають професійні європейські керуючі.

Так, активами Тимченка багато років займається сім'я професійних керуючих із Ліхтенштейну на прізвище Ері. Належні їм компанії формально володіли активами російського бізнесмена, у тому числі офшорною компанією з Британських Віргінських островів Jardin Developments.

2009 року невелика ліхтенштейнська фірма Handelshaus Hoop&Partner, часткою в якій володів глава сім'ї Луїс Ері, стала власником австрійського трейдера Citco, який, у свою чергу, був основним трейдером однієї з найбільших російських нафтогазохімічних компаній «Сібур». Незабаром російський холдинг викупив Citco за $1 млрд.

Луїс Ері має великий досвід у подібних справах: ще у 80-ті у Німеччині він брав участь у таємних торговельно-фінансових операціях, які прокручувалися під егідою Штазі та приносили соціалістичній республіці валюту. Серед іншого Ері був причетний до таємних постачань у СРСР високотехнологічної продукції – обладнання для дата-центрів.

Справами Аркадія Ротенберга, як вважає видання, займається колишній топ-менеджер «Будгазмонтаж» Руслан Горюхін. Він формальний власник девелоперської компанії «РГ-Девелопмент», справжнім бенефіціаром якої імовірно є Ротенберг.

Про це, зокрема, писали німецькі газети, як і про те, що екс-менеджер друга путіна скуповує елітну нерухомість у Німеччині. Горюхін подавав позови до німецьких судів, вимагаючи спростування.

Про існування подібних схем, побудованих на усних домовленостях, відомо у всьому світі, але поки що на проблему вважають за краще закривати очі, пише видання.

У листопаді 2022 року Євросоюз оголосив обхід санкцій кримінальним злочином, як і допомогу в обході обмежень та приховування інформації.

Бекграунд. Як повідомлялося, США вперше передадуть частину конфіскованих активів рф Україні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло