Польща збирає підписи під зверненням до влади Грузії, щоб та відпустила Саакашвілі на лікування
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Польща збирає підписи під зверненням до влади Грузії, щоб та відпустила Саакашвілі на лікування

Грузинський суд тим часом відмовився випустити політика на лікування

Польща збирає підписи під зверненням до влади Грузії, щоб та відпустила Саакашвілі на лікування
Варшава
фото DR

Польща готова прийняти на лікування екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі та збирає підписи в Євросоюзі для відповідного звернення.

Джерело. Про це повідомляє Польське радіо.

Деталі. Лист з ініціативи Польщі має бути надісланий владі Тбілісі перед самітом ЄС у четвер.

У ньому йдеться, зокрема, про те, що Міхеіл Саакашвілі не займатиметься громадською чи політичною діяльністю, допоки перебуватиме на території Євросоюзу в період лікування.

«Якщо Міхеіл Саакашвілі помре, то його смерть кине тінь на відносини Грузії з Європейським Союзом, США та НАТО», – йдеться у фрагменті листа, з яким ознайомилася журналістка Польського радіо.

У листі також згадано про напад росії на Україну, яка, як написано, є черговою жертвою російського імперіалізму, як і Грузія. 

Колишній глава польської дипломатії заявив, що Саакашвілі є особистим в'язнем владіміра путіна, і звернувся до Тбілісі з проханням звільнити екс-президента Грузії з гуманітарних міркувань, щоб той міг виїхати за кордон і там лікуватися.

«Він помирає у в'язниці, і це матиме великий вплив на майбутнє Грузії», – підкреслив польський депутат.

Між тим в Україні комітет з питань зовнішньої політики Верховної ради рекомендував ухвалити постанову про звернення до країн ЄС та міжнародних інституцій щодо переведення Міхеіла Саакашвілі на лікування за кордон.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Ради.

Тим часом міський суд Тбілісі відмовився задовольнити клопотання адвокатів Саакашвілі, котрі просили звільнити політика від покарання або відстрочити його виконання. Про це повідомляє Перший канал Грузії. Клопотання розглядалося з грудня.

Бекграунд. Раніше, нагадаємо, президент Зеленський звинуватив владу Грузії у «публічній страті» Саакашвілі, він закликав світ допомогти врятувати життя екс-президента Грузії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло