Російський дефіцит бюджету сягнув $25 млрд через падіння енергетичних доходів
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Російський дефіцит бюджету сягнув $25 млрд через падіння енергетичних доходів

Це найбільше падіння з 1998 року

Російський дефіцит бюджету сягнув $25 млрд через падіння енергетичних доходів
фото DR

Доходи російського уряду від нафти і газу впали в січні, що призвело до найбільшого дефіциту бюджету за перший місяць року принаймні з 1998 року.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Податкові надходження від нафти і газу в січні впали на 46% порівняно з роком раніше, тоді як витрати зросли на 59% через війну в Україні.

Поєднання цих факторів призвело до того, що державний дефіцит росії склав 1,76 трлн рублів ($25 млрд), повідомило міністерство фінансів у понеділок.

Падіння доходів від нафти та газу сталося після санкцій Заходу щодо російського експорту, які тепер включають заборону Європейського Союзу на більшість морського імпорту сирого та нафтопродуктів.

Завдяки цим заходам сира нафта марки Urals – ключова експортна суміш росії – торгується зі значними знижками до базових цін.

Уряд рф працює над новими підходами «для переходу на альтернативні цінові індикатори для цілей оподаткування», заявило російське Міністерство фінансів. Це пов'язано з тим, що «репрезентативність котирувань Urals як об'єктивного цінового індикатора експортних цін на російську нафту» знизилася.

За даними Мінфіну, у січні середня ціна Urals становила $49,48 за барель, що є найнижчим показником з грудня 2020 року. Це порівняно з середньою ціною еталонного сорту Brent у $77,82 за барель минулого місяця.

Бекграунд. Як повідомляв Bloomberg напередодні, Індія купує російську нафту зі знижкою і переробляє її для Європи і США.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло