Нацбанк представив концепцію зміни регулювання діяльності факторингових компаній
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Нацбанк представив концепцію зміни регулювання діяльності факторингових компаній

До обговорення документа запрошують громадськість, зауваження та пропозиції приймаються до 7 березня

Нацбанк представив концепцію зміни регулювання діяльності факторингових компаній

Що сталося. Національний банк України пропонує до обговорення Концепцію реформування регулювання факторингу.

Джерело. Зміни, передбачені концепцією, опубліковано на сайті Нацбанку. 

Деталі. Факторинг – беззаставний вид фінансування закупівель або продажу товарів чи послуг з відстрочкою платежу. Простою мовою, компанії потрібен товар зараз, але грошей на нього немає. Вона звертається до посередника (це може бути банк або спеціальна факторингова компанія), який за певний відсоток вносить гроші за товар. Тобто компанія купує дебіторську заборгованість на підставі товарних накладних (інвойсів). 

Нацбанк пропонує змінити підхід до факторингової діяльності, зокрема: 

- відокремити на законодавчому рівні торговий факторинг від діяльності з відступлення права вимоги за фінансовою заборгованістю (розмежування ліцензій – для операції з відступленням права вимоги за договорами про споживчий кредит необхідна буде ліцензія кредитування);

- ліцензії небанківських фінустанов на факторинг переоформлюватимуть на ліцензії на діяльність фінансової компанії, в межах якої здійснюватимуть авторизацію на надання фінансової послуги з факторингу; 

- компанії зможуть поєднувати факторингові послуги з низкою інших – як фінансових, так і нефінансових;

- реєструвати відступлення права вимоги за договорами в публічному реєстрі, що дасть змогу знизити ризик шахрайства під час здійснення факторингової діяльності.

Регулятор вважає, що зміна підходів для факторингової діяльності дасть можливість для розвитку малого і середнього бізнесу, що дуже важливо під час війни та в період післявоєнного відновлення країни. Варто зазначити, що реформа регулювання факторингу передбачена в Стратегії розвитку фінансового сектору до 2025 року. 

Зауваження та пропозиції до концепції приймаються до 7 березня 2023 року на електронну адресу: [email protected] або на поштову адресу Національного банку: вул. Інститутська, 9, м. Київ-8, 01601.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, за результатами опитування НБУ банки поліпшили оцінки показників та перспектив кредитування.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло