Іран віддав рф танкери зі свого «таємного флоту» для перевезення російської нафти
Щонайменше 16 танкерів перейшли з «тіньового флоту» Ірану до «тіньового флоту» рф

Танкери з іранського «тіньового флоту» тепер працюють на росію. Судна переключилися на нафту з рф, тому що працювати з російськими постачальниками стало значно вигідніше, а ризики тепер нижчі: за дотримання певних умов можна взагалі уникнути санкцій, на відміну від роботи з владою Ірану або Венесуели.
Джерело. Такого висновку дійшла британська газета Financial Times.
Деталі. Журналісти видання проаналізували морський трафік суден і виявили танкери, які раніше постачали іранську нафту в обхід західних санкцій, а тепер допомагають з експортом російської нафти.
Financial Times виявила щонайменше 16 танкерів, які перейшли з «тіньового флоту» Ірану до «тіньового флоту» рф за останні два місяці, при цьому до західних санкцій проти російської нафти таких було лише 9.
росія заманює власників суден колосальними преміями за транспортування своєї нафти. Ставки фрахту на 50, а часом і на 100% вищі, ніж пропонують «конкуренти» зі звичних юрисдикцій.
Подібні умови фактично змушують транспортні компанії переключатися з іранської на російську нафту. При цьому на відносини москви і Тегерана ця ситуація, принаймні поки що, не впливає.
Ірану навіть вдалося наростити свої постачання за останні місяці, а саму позицію щодо ринку нафти Тегеран узгоджує з москвою в рамках ОПЕК.
Аналітик Kpler Метью Райт пов'язує відсутність конфронтації за танкери тим фактом, що обидві країни змогли наростити кількість суден у своїх «тіньових флотах».
Проте видання не поділяє думки Райта. Журналісти вважають, що запровадження нових обмежень щодо російських нафтопродуктів створює умови для підвищення напруженості на ринку танкерів, а отже, країнам під санкціями доведеться нарощувати конкуренцію за судна вже найближчими тижнями.
Для збереження власної частки ринку та мінімізації втрат доходів від експорту нафти росія створила свій «тіньовий флот». До нього входить близько 100 танкерів, зареєстрованих на невідомі компанії в офшорних юрисдикціях.
Бекграунд. Як повідомлялося, за підсумками січня Мінфін рф прозвітував про рекордний дефіцит бюджету в місячному вираженні в 1,8 трлн рублів – це в 14 разів більше, ніж за січень 2022 року. Такого високого показника не було з часів дефолту 1998 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].